Posiedzenie Rady ds. Zdrowia

W dniu 15 października 2018 r. o godz. 9:00 w Starostwie Powiatowym w Janowie Lubelskim odbędzie się posiedzenie Rady ds. Zdrowia w ramach działań przyczyniających się do uzyskania efektów mnożnikowych projektu pt. ,,Weź sobie zdrowie do serca – program profilaktyki i promocji zdrowia w zakresie chorób układu krążenia w powiecie janowskim” finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 w ramach Programu PL 13 ,,Ograniczanie społecznych nierówności w zdrowiu” oraz budżetu państwa.

Proponowany porządek obrad.
1. Zatwierdzenie proponowanego porządku obrad.
2. Przedstawienie informacji dotyczących projektów inwestycyjnych realizowanych i planowanych do realizacji w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Janowie Lubelskim.
3. Dyskusja.
4. Komunikaty.
5. Zamknięcie obrad.

Zmiana składu Rady ds. Zdrowia

Zarząd Powiatu w Janowie Lubelskim na posiedzeniu w dniu 4 września 2018 r . zmienił skład Rady ds. Zdrowia powołanej w ramach realizacji projektu pt. ,,Weź sobie zdrowie do serca- program profilaktyki i promocji zdrowia w zakresie chorób układu krążenia w powiecie janowskim” finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 w ramach Programu PL 13 ,,Ograniczanie społecznych nierówności w zdrowiu” oraz budżetu państwa. Do składu rady powołano Panią Irenę Błojdę zgłoszoną przez Burmistrza Modliborzyc. Dotychczasową przedstawicielką Gminy Modliborzyce była Pani Irena Kędzierska.

Konkursy o zdrowym stylu życia oraz pokaz dietetycznego gotowania w ramach realizacji działań przyczyniających się do uzyskania efektów mnożnikowych projektu pt. ,,Weź sobie zdrowie do serca- program profilaktyki i promocji zdrowia w zakresie chorób układu krążenia w powiecie janowskim”

Na dożynkach powiatowych połączonych z piknikiem zdrowotnym w dniu 27 sierpnia 2017 r. w miejscowości Godziszów odbyły się konkursy o zdrowym stylu życia, których celem była profilaktyka chorób układu krążenia i promocja zachowań prozdrowotnych. Konkursy odbyły się w dwóch kategoriach: dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych. W konkursach, które cieszyły się sporym zainteresowaniem rozdano 38 nagród: piłek do piłki nożnej i siatkówki, zestawów do gry w badmintona, gier ,,Łapacz”, skakankę z licznikiem, długopisów oraz książek o zdrowym stylu życia. Konkursy prowadziła Pani Jolanta Pietras – pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Janowie Lubelskim. Na pikniku odbył się także pokaz dietetycznego gotowania, w czasie którego Pan Piotr Skwarek przygotował oraz zaserwował jako przekąskę carpaccio z cukinii z cytrusami, rukolą, parmezanem, sosem z miodu i musztardy oraz chlebkiem razowym, zupę krem z jarzyn na pomidorach z pulpetami cielęcymi, domowym makaronem oraz oliwą z bazylii. Jako danie główne zaserwował pierś z kurczaka z kaszą pęczak, paloną cebulą, borowikami i sosem własnym. Wszystkie dania zostały wykonane z produktów szczególnie polecanych w zbilansowanej diecie redukującej ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.

Family Cross Duathlon 2017

Bieg w ramach realizacji działań przyczyniających się do uzyskania efektów nośnikowych projektu pt. „Weź sobie zdrowie do serca – program profilaktyki i promocji zdrowia w zakresie chorób układu krążenia w powiecie janowskim” finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 oraz budżetu państwa.

Do pobrania: REGULAMIN

PolandEnglish