Konkursy o zdrowym stylu życia oraz pokaz dietetycznego gotowania w ramach realizacji działań przyczyniających się do uzyskania efektów mnożnikowych projektu pt. ,,Weź sobie zdrowie do serca- program profilaktyki i promocji zdrowia w zakresie chorób układu krążenia w powiecie janowskim”

Na dożynkach powiatowych połączonych z piknikiem zdrowotnym w dniu 27 sierpnia 2017 r. w miejscowości Godziszów odbyły się konkursy o zdrowym stylu życia, których celem była profilaktyka chorób układu krążenia i promocja zachowań prozdrowotnych. Konkursy odbyły się w dwóch kategoriach: dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych. W konkursach, które cieszyły się sporym zainteresowaniem rozdano 38 nagród: piłek do piłki nożnej i siatkówki, zestawów do gry w badmintona, gier ,,Łapacz”, skakankę z licznikiem, długopisów oraz książek o zdrowym stylu życia. Konkursy prowadziła Pani Jolanta Pietras – pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Janowie Lubelskim. Na pikniku odbył się także pokaz dietetycznego gotowania, w czasie którego Pan Piotr Skwarek przygotował oraz zaserwował jako przekąskę carpaccio z cukinii z cytrusami, rukolą, parmezanem, sosem z miodu i musztardy oraz chlebkiem razowym, zupę krem z jarzyn na pomidorach z pulpetami cielęcymi, domowym makaronem oraz oliwą z bazylii. Jako danie główne zaserwował pierś z kurczaka z kaszą pęczak, paloną cebulą, borowikami i sosem własnym. Wszystkie dania zostały wykonane z produktów szczególnie polecanych w zbilansowanej diecie redukującej ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.

Family Cross Duathlon 2017

Bieg w ramach realizacji działań przyczyniających się do uzyskania efektów nośnikowych projektu pt. „Weź sobie zdrowie do serca – program profilaktyki i promocji zdrowia w zakresie chorób układu krążenia w powiecie janowskim” finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 oraz budżetu państwa.

Do pobrania: REGULAMIN

Posiedzenie Rady ds. Zdrowia

W dniu 18 lipca 2017 r. o godz. 10:00 w Starostwie Powiatowym w Janowie Lubelskim odbędzie się posiedzenie Rady ds. Zdrowia w ramach działań przyczyniających się do uzyskania efektów mnożnikowych projektu pt. ,,Weź sobie zdrowie do serca – program profilaktyki i promocji zdrowia w zakresie chorób układu krążenia w powiecie janowskim” finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 w ramach Programu PL 13 ,,Ograniczanie społecznych nierówności w zdrowiu”  oraz budżetu państwa.

                                                                                                                                                      

Proponowany porządek obrad.

  1. Zatwierdzenie proponowanego porządku obrad.
  2. Przedstawienie informacji dotyczących planowanych w 2017 r. działań przyczyniających się do uzyskania efektów mnożnikowych projektu pt. ,,Weź sobie zdrowie do serca- program profilaktyki i promocji zdrowia w zakresie chorób układu krążenia w powiecie janowskim”.
  3. Dyskusja.
  4. Komunikaty.
  5. Zamknięcie obrad.

Badania przesiewowe w Mobilnym Punkcie Porad w ramach realizacji działań przyczyniających się do uzyskania efektów mnożnikowych projektu!!!

W ramach realizacji działań przyczyniających się do uzyskania efektów mnożnikowych projektu pt. ,,Weź sobie zdrowie do serca- program profilaktyki i promocji zdrowia w zakresie chorób układu krążenia w powiecie janowskim” finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 w ramach Programu PL 13 ,,Ograniczanie społecznych nierówności w zdrowiu” oraz budżetu państwa zostaną przeprowadzone badania przesiewowe wśród mieszkańców powiatu janowskiego w wieku 35-64 lata w kierunku chorób układu krążenia. W Mobilnym Punkcie Porad, który będzie funkcjonał:

  1. 13 sierpnia 2017 podczas Festiwalu Kaszy Gryczaki w Parku Misztalec w Janowie Lubelskim
  2. 27 sierpnia 2017 podczas pikniku zdrowotnego połączonego z dożynkami powiatowymi w miejscowości Godziszów Trzeci (przed budynkiem Urzędu Gminy Godziszów)

będzie można skorzystać z konsultacji lekarskiej, porady dietetyka oraz instruktora rekreacji ruchowej. U każdego pacjenta zostanie określony wskaźnik BMI, poziom glukozy i cholesterolu, ciśnienia krwi, wykonane badanie EKG. Przeprowadzona zostanie także ankieta zdrowotna, która w połączeniu z powyższymi badaniami pozwoli na określenie ryzyka zachorowania na choroby układu krążenia.

W ramach pikniku zdrowotnego połączonego z dożynkami powiatowymi zostanie przeprowadzony pokaz dietetycznego gotowania oraz konkurs o zdrowym stylu życia, dla zwycięzców którego przewidziane są nagrody.

Natomiast z Uroczystością 78 Rocznicy Zakończenia Działań Obronnych Grupy płk Zieleniewskiego, które odbędzie się 1 października 2017 r. w Momotach Górnych powiązane będą biegi i rajd rowerowy, dla zwycięzców których także przewidziano nagrody.

PolandEnglish