Badania przesiewowe w Mobilnym Punkcie Porad w ramach realizacji działań przyczyniających się do uzyskania efektów mnożnikowych projektu!!!

W ramach realizacji działań przyczyniających się do uzyskania efektów mnożnikowych projektu pt. ,,Weź sobie zdrowie do serca- program profilaktyki i promocji zdrowia w zakresie chorób układu krążenia w powiecie janowskim” finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 w ramach Programu PL 13 ,,Ograniczanie społecznych nierówności w zdrowiu” oraz budżetu państwa zostaną przeprowadzone badania przesiewowe wśród mieszkańców powiatu janowskiego w wieku 35-64 lata w kierunku chorób układu krążenia. W Mobilnym Punkcie Porad, który będzie funkcjonał:

  1. 13 sierpnia 2017 podczas Festiwalu Kaszy Gryczaki w Parku Misztalec w Janowie Lubelskim
  2. 27 sierpnia 2017 podczas pikniku zdrowotnego połączonego z dożynkami powiatowymi w miejscowości Godziszów Trzeci (przed budynkiem Urzędu Gminy Godziszów)

będzie można skorzystać z konsultacji lekarskiej, porady dietetyka oraz instruktora rekreacji ruchowej. U każdego pacjenta zostanie określony wskaźnik BMI, poziom glukozy i cholesterolu, ciśnienia krwi, wykonane badanie EKG. Przeprowadzona zostanie także ankieta zdrowotna, która w połączeniu z powyższymi badaniami pozwoli na określenie ryzyka zachorowania na choroby układu krążenia.

W ramach pikniku zdrowotnego połączonego z dożynkami powiatowymi zostanie przeprowadzony pokaz dietetycznego gotowania oraz konkurs o zdrowym stylu życia, dla zwycięzców którego przewidziane są nagrody.

Natomiast z Uroczystością 78 Rocznicy Zakończenia Działań Obronnych Grupy płk Zieleniewskiego, które odbędzie się 1 października 2017 r. w Momotach Górnych powiązane będą biegi i rajd rowerowy, dla zwycięzców których także przewidziano nagrody.

PolandEnglish