Data: 16.12.2018 Imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy
Ostatnia droga Eugeniusza Witka
opublikowano: 2011-11-10 12:00:00

Dnia 2. listopada br. odbył się uroczysty pogrzeb Eugeniusza Witka - wieloletniego działacza Ruchu Ludowego PSL na terenie Powiatu Janowskiego. W latach młodzieńczych Eugeniusz Witek aktywnie angażował się w pracy Związku Młodzieży Wiejskiej „Wici”. Po wyzwoleniu, w latach 1945-1949 był członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego „Mikołajczyka”. Następnie, po przymusowym połączeniu wszystkich organizacji ludowych w Zjednoczone Stronnictwo Ludowe, był jego członkiem. W latach 1965-1969 sprawował mandat Posła PRL IV kadencji. Należy zaznaczyć, że we wspomnianym okresie Poseł na Sejm PRL sprawował swą funkcję jedynie społecznie.

Eugeniusz Witek wyróżniał się dużym zaangażowaniem w pracy społecznej, bezinteresownie pomagał wielu ludziom w załatwianiu trudnych spraw osobistych, był przykładem człowieka pracowitego i zaangażowanego w niesienie pomocy wszystkim potrzebującym. Dlatego też, cieszył się wielkim szacunkiem i życzliwością miejscowego społeczeństwa. Mimo swoich lat, aktywnie uczestniczył w różnych spotkaniach, organizowanych przez PSL oraz miejscowe organizacje.

Na Jego pogrzeb przybyły liczne rzesze miejscowego społeczeństwa. W uroczystościach pogrzebowych wzięli udział: Poseł Na Sejm RP - Jan Łopata, Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego - Piotr Rzetelski, Wójt Gminy Potok Wielki - Jerzy Pietrzyk, mec. Władysław Kusz, Prezes Powiatowy PSL w Janowie Lub. - Jan Stręciwilk, Prezes Forum Młodych Ludowców w Janowie Lub. - Bartosz Piech, prezesi gminni PSL w Janowie Lub. oraz Potoku Wielkim, poczty sztandarowe Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz przedstawiciele różnych środowisk, działających na terenie naszego powiatu.

Eugeniusz Witek zmarł w wieku 90 lat. Cześć Jego pamięci!

Tekst; Władysław Kusz, Bartosz Piech, foto: Bartosz Piech