O sprawach biznesowych rozmawiają po angielsku
opublikowano: 2011-11-14 12:30:00

Popyt, podaż, inflacja, marketing, a więc biznes, o którym fachowo, po angielsku może dyskutować 30. uczniów z trzech szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Janowskiego, którzy 10. listopada br. oficjalnie otrzymali 2 certyfikaty, dotyczące ukończenia języka angielskiego biznesu BEC i uczestnictwa w warsztatach z przedsiębiorczości. Certyfikaty to efekt realizacji projektu unijnego, pn.: „Młodzi przedsiębiorcy na start”. Przez prawie dwa lata, co sobotę, przez 3 godziny zegarowe, młodzież uczestniczyła w zajęciach z języka angielskiego biznesu, podchodząc do temu bardzo poważnie.

Foto: archiwum domowe Anety Wąsek-Powrózek

- Frekwencja na zajęciach była stuprocentowa. Młodzi ludzie są ambitni, odpowiedzialni, znają wartość takiego certyfikatu, a fakt, że nauka była bezpłatna, też nie był bez znaczenia, bo większości z nich nie stać na płatne korepetycje - mówi nauczyciel języka angielskiego i ekonomii w Zespole Szkół w Janowie Lubelskim - Aneta Wąsek-Powrózek.

Uczniowie zdawali egzamin w Szkole Języków i Zarządzania w Rzeszowie, która jest beneficjentem projektu. Egzamin składał się z części ustnej i pisemnej. Część ustną zaliczyli, ale prace pisemne zostały wysłane do oceny na Uniwersytet w Cambridge w Wielkiej Brytanii. Wyniki będą w grudniu.

Alina Boś; foto: Alina Boś, archiwum domowe Anety Wąsek-Powrózek