Data: 23.05.2018 Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
Powiatowy Opłatek Ludowy
opublikowano: 2013-01-18 13:25:05

           

      Około 300. osób spotkało się 17. stycznia br. w Janowskim Ośrodku Kultury na Powiatowym Opłatku Ludowym. Spotkania noworoczne Polskiego Stronnictwa Ludowego w powiecie janowskim odbywają się od kilkunastu lat, ale to po raz pierwszy miało charakter otwarty. Spotkanie trwało około 3. godzin, a obfitowało w różnego rodzaju przemówienia i występy artystyczne. Na scenie JOK „Kolędowanie z gwiazdą” zaprezentowali „Janowiacy”, a po nich z jasełkami wystąpiły dzieci z gminy Potok Wielki.


W międzyczasie, kolędy i pastorałki z najnowszej płyty „Od Kocudzy do Betlejem” wyśpiewała „Jarzębina”. Oczywiście, nie zabrakło też kolęd w wykonaniu młodych wokalistek. I tak, z „Kolędą noworoczną” wystąpiła Agnieszka Łukasik, a „Kolędę dla nieobecnych” wykonała Ewelina Krzos, po czym minutą ciszy uczczono pamięć Włodzimierza Gomółki - Wicestarosty Janowskiego.

         Tego wieczoru, gości witał Piotr Rzetelski - Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego oraz Bartosz Piech - Wicestarosta Janowski. Wśród uczestników spotkania byli m.in.: Jan Łopata - Poseł na Sejm RP, Józef Zając - Senator RP, Marian Starownik - Wicewojewoda Lubelski, Krzysztof Hetman - Marszałek Województwa Lubelskiego oraz przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego. 

       Medalem „Za Zasługi dla Ruchu Ludowego im. W. Witosa” odznaczono Franciszka Muchę z Białej i Józefa Gąsiorowskiego z Wolicy, natomiast statuetkę „Janowskiej Zielonej Superkoniczyny” przyznano Krzysztofowi Hetmanowi - Marszałkowi Województwa Lubelskiego.

         O „Ziemi Janowskiej, bogatej w dobrych ludzi” sporo mówił Poseł Łopata. Na koniec życzył mieszkańcom powiatu janowskiego dobrego, udanego roku. Do życzeń Posła przyłączył się też Senator Zając oraz Marszałek Hetman, który apelował, by „Praca na rzecz drugiego człowieka była podstawową zasadą i wyznacznikiem działania w 2013 roku”. Jako ostatni, głos zabrał Marian Starownik - Wicewojewoda Lubelski, który - życząc optymizmu, zdrowia i nadziei, apelował, by „Szukać tego, co jednoczy”.

        Modlitwę poprowadził i opłatek poświecił ks. kan. dr Jacek Beksiński. Przy kolędzie „Do szopy, hej pasterze”, życzono sobie, by rok 2013 był pomyślny dla Ziemi Janowskiej i jej mieszkańców.

Tekst; foto: Alina Boś
powrót

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Janowie Lubelskim

ul. Zamoyskiego 59
23-300 Janów Lubelski

tel. 015 8720 309
tel. 015 8725 450
fax. 015 8720 559

Godziny pracy:

Pn, Śr, Cz:      7:30 - 15:30
Wt:                   7:30 - 16:00
Pt:                    7:30 - 15:00
So, N:            nieczynne

NIP: 862-15-25-217
Więcej...

E-pocztówki

Zobacz galerie z: SLIDESHOW - E-Pocztowka

polecane wydarzenia

Statystyki

Unikalne wizyty:

Wszystkie wizyty:

Użytkownicy online:

Gminy powiatu janowskiego