Data: 27.02.2020 Imieniny: Gagrieli, Liwii, Leonarda
Podsumowanie programu prewencyjnego „Nie biorę narkotyków”
opublikowano: 2014-10-27 11:27:18

            Piknik, który odbył się w dniu 22 października na terenie obiektów sportowych Zespołu Szkół Zawodowych w Janowie Lubelskim, zorganizowany został w ramach programu kierunkowego pod nazwą „Nie biorę narkotyków”, skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Janowski. Program ten jest elementem Powiatowego programu zapobiegania przestępczości, realizowanego w Powiecie Janowskim w 2014 roku. Koordynatorem programu jest Powiatowa Komisja Bezpieczeństwa i Porządku, pod przewodnictwem Jerzego Bieleckiego, Starosty Janowskiego, natomiast w realizacji programu w 2014 r. brały udział: Prokuratura Rejonowa, Komenda Powiatowa Policji, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz szkoły ponadgimnazjalne prowadzone przez Powiat Janowski.

            Piknik poprzedzony został cyklem spotkań w szkołach, podczas których zostały przedstawione zarówno negatywne dla zdrowia skutki zażywania narkotyków, jak i konsekwencje prawno-karne za posiadanie i rozprowadzanie narkotyków. Na tym etapie programem zostało objętych ponad 430 osób, tzn. uczniowie klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych z Janowa Lubelskiego.

            W pierwszej części pikniku miało miejsce podsumowanie programu, którego dokonały osoby przeprowadzające spotkania w szkołach oraz Dyrektorzy szkół. Następnie Strażacy z janowskiej Komendy wykonali pokaz akcji ratowniczej po wypadku samochodu oraz pokaz reanimacji przy użyciu fantoma, podczas którego każdy chętny mógł sprawdzić swoje siły przy udzielaniu pierwszej pomocy. Natomiast Policjant z Komendy Powiatowej Policji zaprezentował pokaz tresury psa policyjnego.

            Ponadto w trakcie pikniku odbył się drugi etap konkursu z zakresu wiedzy prewencyjnej, w którym wzięły udział drużyny z janowskich szkół ponadgimnazjalnych. W konkursie zwyciężyła drużyna z Zespołu Szkół Zawodowych. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali z rąk Starosty nagrody oraz upominki, ufundowane przez Starostwo Powiatowe.

            Podczas pikniku obecni byli również funkcjonariusze z Sekcji Antyterrorystycznej Komendy Wojewódzkiej, którzy zaprezentowali umundurowanie i sprzęt, używany przez nich w codziennej służbie.

            Na zakończenie pikniku wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani gorącą grochówką.

 

Janusz Mucha;

foto: Edyta Sołtys, Monika Łagód, Dawid Jakubiec

   
powrót

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Janowie Lubelskim

ul. Zamoyskiego 59
23-300 Janów Lubelski

tel. 015 8720 309
tel. 015 8725 450
fax. 015 8720 559

Godziny pracy:

Pn, Śr, Cz:      7:30 - 15:30
Wt:                   7:30 - 16:00
Pt:                    7:30 - 15:00
So, N:            nieczynne

NIP: 862-15-25-217
Więcej...

E-pocztówki

Zobacz galerie z: SLIDESHOW - E-Pocztowka

polecane wydarzenia

Statystyki

Unikalne wizyty:

Wszystkie wizyty:

Użytkownicy online:

Gminy powiatu janowskiego