Data: 18.07.2019 Imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta
Majówka w Zespole Szkół ciekawa i udana
opublikowano: 2015-05-15 10:30:00

                Piątą rocznicę nadania szkole imienia Wincentego Witosa świętowała 13 maja br. społeczność szkolna Zespołu Szkół na ul. Zamoyskiego w Janowie Lubelskim. O życiu, działalności społecznej i przesłaniu na przyszłość chłopskiego działacza mówił Jan Łopata - Poseł na Sejm RP. Sporo ciepłych słów z ust gościa padło pod adresem szkoły, która prężnie się rozwija, dobrych nauczycieli, zdolnej młodzieży i Teresy Biernat - dyrektor szkoły.

            Rocznicowym uroczystościom towarzyszyła dobra zabawa i dobra muzyka. W tym roku, wystąpili finaliści The Voice of Poland (Aleksandra Nizio i Gracjan Kalandyk), a w ubiegłym - znany piosenkarz Rafał Brzozowski.

            Tego dnia, młodzi ludzie prowadzili też akcję profilaktyczną „Podaruj komuś życie - Dzień Dawcy Szpiku”, której inicjatorem był Radosław Szymański - nauczyciel wychowania fizycznego. 

            Jak to zwykle bywa na Dniach Otwartych w tej szkole, młodzież mogła zobaczyć pokaz barmański w wykonaniu Mistrza Europy i Polski - Krzysztofa Drabika, jak również posłuchać uzdolnionego Michała Kulpy - młodego człowieka z Białej, absolwenta szkoły, który tego dnia otrzymał statuetkę „Przyjaciela Szkoły”. 

Podczas „Majówki”, młodzi ludzie tworzyli mapę niebezpiecznych miejsc (chodzi, m.in. o skrzyżowanie koło janowskiego Sanktuarium i drogę krajową, biegnącą przez Zofiankę Górną), korzystali z symulatora jazdy samochodów ciężarowych (strefy zgniotu i alkogogli) oraz uczestniczyli w zawodach strzelecko - obronnych „O Puchar Dyrektora Szkoły”.

            - Nasza szkoła się rozwija. Ilość oddziałów w technikach zawodowych wzrosła z 5 do 12, a ilość uczniów - z 320 do 414 - zaznacza podczas majówki pani Dyrektor.

- Jeśli ktoś planuje swoją przyszłość ze służbami mundurowymi, to polecam tę szkołę. Tutaj można rozwijać swoje zainteresowania, możemy zapoznać się z różnymi rodzajami broni, jeździmy na różne wycieczki edukacyjne, itp. Dużo pomaga nam pan Dobrowolski, pułkownik Gzik i komisarz Lenart z miejscowej komendy policji....

- Na pewno po tej szkole będzie nam łatwiej znaleźć pracę czy dostać się na studia...

- mówią jeden przez drugiego dwaj uczniowie: Rafał Jargiło z Rataja Ordynackiego i Patryk Bielak ze Zdziłowic.

Alina Boś; foto: Edyta Sołtys

 
powrót

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Janowie Lubelskim

ul. Zamoyskiego 59
23-300 Janów Lubelski

tel. 015 8720 309
tel. 015 8725 450
fax. 015 8720 559

Godziny pracy:

Pn, Śr, Cz:      7:30 - 15:30
Wt:                   7:30 - 16:00
Pt:                    7:30 - 15:00
So, N:            nieczynne

NIP: 862-15-25-217
Więcej...

E-pocztówki

Zobacz galerie z: SLIDESHOW - E-Pocztowka

polecane wydarzenia

Statystyki

Unikalne wizyty:

Wszystkie wizyty:

Użytkownicy online:

Gminy powiatu janowskiego