Data: 25.04.2018 Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
„Ja jestem chlebem żywym (…)” (J 6, 41-51)
opublikowano: 2017-05-16 07:57:09

          W niedzielę, 14 maja 2017 roku podopieczny Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Promyk” - Mateusz, przyjął do swojego serca Pana Jezusa pod postacią chleba. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbyła się w Kościele p. w. św. Jadwigi w Janowie Lubelskim.

          Pierwsza Komunia Święta jest uznawana za najważniejszy spośród wszystkich sakramentów, jakie możemy przyjąć jako chrześcijanie. Owocem Komunii świętej ma być głębokie zjednoczenie z Chrystusem, który powiedział: „Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim” (J 6, 56).

          „Komunia święta w przedziwny sposób dokonuje w naszym życiu duchowym tego, czego pokarm materialny w życiu cielesnym. Przyjmowanie w Komunii Ciała Chrystusa Zmartwychwstałego, ożywionego i ożywiającego Duchem Świętym, podtrzymuje, pogłębia i odnawia życie łaski otrzymane na chrzcie. Wzrost życia chrześcijańskiego potrzebuje pokarmu Komunii eucharystycznej, Chleba naszej pielgrzymki, aż do chwili śmierci, gdy zostanie nam udzielony jako Wiatyk” - czytamy w Katechizmie Kościoła Katolickiego.

          Eucharystia przez miłość, którą w nas rozpala, zachowuje nas również od przyszłych grzechów śmiertelnych. Im bardziej uczestniczymy w życiu Chrystusa i pogłębiamy przyjaźń z Nim, tym trudniej jest nam zerwać ją przez grzech śmiertelny.

          Mateusz przystąpił do sakramentu w obecności swoich rodziców, rodzeństwa, rodziców chrzestnych oraz wychowawców, a także koleżanek i kolegów z Placówki. Było to dla niego wielkie przeżycie duchowe, do którego przygotowywał się od dłuższego czasu.

          Po uroczystości w Kościele wszyscy udali się na przyjęcie komunijne, które nie różniło się od uroczystości jego rówieśników. Na uroczyście zastawionym stole nie zabrakło, oprócz obiadu, ciasta, owoców i mnóstwa słodyczy. „Gwoździem” programu był przepiękny tort i oczywiście prezenty dla Mateusza. Wychowawcy i dyrekcja bardzo dbają, by w tym dniu dziecko czuło się szczególnie i by komunia była dla niego niezapomnianym przeżyciem

          Niech to wielkie wydarzenie wyryje niezatarte piętno w życiu Mateusza, aby zawsze kochał Jezusa, jak najczęściej gościł Go w swoim sercu i był wierny Jego nauce.

Tekst; foto: POW „Promyk”

powrót

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Janowie Lubelskim

ul. Zamoyskiego 59
23-300 Janów Lubelski

tel. 015 8720 309
tel. 015 8725 450
fax. 015 8720 559

Godziny pracy:

Pn, Śr, Cz:      7:30 - 15:30
Wt:                   7:30 - 16:00
Pt:                    7:30 - 15:00
So, N:            nieczynne

NIP: 862-15-25-217
Więcej...

E-pocztówki

Zobacz galerie z: SLIDESHOW - E-Pocztowka

polecane wydarzenia

Statystyki

Unikalne wizyty:

Wszystkie wizyty:

Użytkownicy online:

Gminy powiatu janowskiego