Data: 23.06.2017 Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
Na rowerach z emerytami
opublikowano: 2017-05-17 07:51:19

15 maja członkowie Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów pod kierownictwem p. Zosi Widz-Baryły zorganizowali już po raz kolejny Rajd rowerowy seniorów. 20-sto osobowa grupa, prowadzona przez p. Ulę Pachutę przemierzyła piękną i ciekawą trasę przez Kruczek do Szklarni. W Szklarni na „rajdowców” czekali seniorzy, którzy nie mogli z powodów różnych ograniczeń jechać rowerem. Niezwykle gościnnie przyjęli uczestników rajdu. Wszyscy wzięli udział w biwaku integracyjnym z poczęstunkiem (grill, ciasto, kawa i herbata). Przewodnicząca ZERiI p. Zosia Widz-Baryła znakomicie wraz z zaprzyjaźnionymi seniorami wywiązywała się z roli gospodyni obiektu, a że w dzień rajdu przypadły Jej imieniny nie obyło się bez Stu lat! i płynących zewsząd życzeń dla Wszystkich Pań Zosiek.

Janowscy seniorzy nie lubią się nudzić, stąd ten pomysł na aktywny wypoczynek połączony ze zwiedzaniem najciekawszych zakątków okolicy. Uczestnicy rajdu są przykładem i potwierdzeniem, że: „Ruch to najtańsze lekarstwo”, a była to także okazja do sprawdzenia kondycji fizycznej.

Celem wyprawy rowerowej była także aktywizacja i integracja - na spotkanie przybyła liczna grupa zaprzyjaźnionych kół emerytów z gminy Batorz i Modliborzyc.

Okazało się, że tak niewiele trzeba, by dać sobie szansę na wyjście z domu i mile spędzić czas w doborowym towarzystwie. Emeryci, tak trzymać!

Część poświęcona zabawom integracyjnym w kolejnej części relacji już wkrótce.

Tekst; foto: Anna Łopata