Data: 22.10.2017 Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa
Cykl spotkań przedstawicieli rządu i samorządu z mieszkańcami powiatu janowskiego organizowanych przez Posła RP Jerzego Bieleckiego
opublikowano: 2017-08-10 09:30:00

Poseł Jerzy Bielecki i Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek spotkali się z mieszkańcami Godziszowa i Batorza. Jest to początek cyklu spotkań przedstawicieli rządu i samorządu ze społecznością powiatu janowskiego, organizowanych przez Posła Bieleckiego. Do debaty społecznej na szczeblu powiatu Wojewodę i Posła zaprosił Grzegorz Pyrzyna - Starosta Janowski.

W spotkaniach uczestniczył Grzegorz Pyrzyna - Starosta Janowski, Antoni Kulpa - Wicestarosta, Jan Frania - Radny Województwa Lubelskiego, Artur Pizoń - Zastępca Dyrektora Lubelskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Marcin Sulowski - Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego, Grzegorz Ćwiek - Kierownik Placówki Terenowej KRUS, Józef Zbytniewski - Wójt Gminy Godziszów, Henryk Michałek - Wójt Gminy Batorz, radni powiatowi: Zenon Zyśko, Paweł Golec i Jan Bartnik, księża oraz radni gminni.

Podczas spotkania dyskutowano, m.in. na temat reformy oświaty, sądownictwa i służby zdrowia oraz Programu 500 plus. Była również mowa o finansowaniu OSP i Afrykańskim Pomorze Świń oraz o Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa, który powstaje w miejsce likwidowanych Agencji Nieruchomości Rolnych i Agencji Rynku Rolnego.

Tekst; foto: Alina Boś