Data: 12.12.2017 Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary
Zespół Szkół w Janowie Lubelskim gwarancją dobrego startu w zawodową przyszłość
opublikowano: 2017-08-08 08:54:39

Letnia przerwa wakacyjna to dla uczniów Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Janowie Lubelskim czas zdobywania nowych umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Dzieje się to za sprawą realizowanego przez szkołę projektu „Krok w zawodową przyszłość”. Jest to projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach RPO WL na lata 2014-2020 w zakresie Osi Priorytetowych 9-12 RPO WL 2014-2020.

Dzięki staraniom zespołu projektowego wsparciem zostali objęci zarówno uczniowie jak i absolwenci technikum zawodowego. Było to dla nas szczególnie ważne, aby młodzi ludzie wchodzący na rynek pracy byli już na starcie wyposażeni w doświadczenie zawodowe. Stąd właśnie od 1 lipca 2017 roku 60 uczniów realizuje staże wakacyjne.

Staże są okazją do sprawdzenia swoich umiejętności w warunkach rzeczywistej pracy w danej branży jak też doskonałą lekcją praktycznej nauki zawodu. Cieszymy się, że tak liczne grono pracodawców wyraziło chęć współpracy z naszą szkołą.

Niezmiernie miło było nam odwiedzać firmy, w których pracodawcy bardzo dobrze wypowiadali się na temat kompetencji zawodowych, umiejętności oraz zaangażowania naszych uczniów. Niejednokrotnie słyszeliśmy opinię, że nasi uczniowie są jednymi z najlepszych stażystów. Tak dla przykładu usłyszeliśmy o naszych hotelarzach odbywających staż w Hotelu Alter ***** w Lublinie. Równie pozytywne opinie zbieramy od opiekunów naszych geodetów, logistyków, gastronomów i leśników.

Po raz kolejny nasi uczniowie udowodnili, że dzięki swoim umiejętnościom zawodowym, zdyscyplinowaniu i sumienności są w stanie wiele osiągnąć i mogą pozytywnie wyróżnić się spośród swoich kolegów i koleżanek z innych, nawet renomowanych szkół. A dla nas jest to kolejny przykład na to, że w naszej szkole mamy wspaniałą i ambitną młodzież, z której możemy być dumni.

Kinga Jargiło, Izabela Mak, Renata Myszak; foto: nadesłano