Data: 20.08.2017 Imieniny: Bernarda, Sabiny, Samuela
Zabezpiecz swój rower
opublikowano: 2017-08-09 11:14:16

Złodzieje rowerów potrafią wykazać się dużą inwencją, by ukraść nam nasz jednoślad. Dlatego musimy wykazać się czujnością, sprytem i dysponować odpowiednim zabezpieczeniem, którego złodzieje, tak łatwo lub najlepiej wcale, nie sforsują.

W ostatnich tygodniach na terenie powiatu janowskiego doszło do kilku kradzieży rowerów. Aby zapobiec utracie naszych „dwóch kółek”, warto zadbać o ich właściwe zabezpieczenie. Przede wszystkim nigdy nie zostawiajmy roweru bez jakiegokolwiek zabezpieczenia. To otwarte zaproszenie dla złodzieja, któremu wystarczy tylko kilka sekund. A im droższy rower, tym bardziej przyciąga wzrok, a „okazja czyni złodzieja”.

Podstawowe najtańsze zabezpieczenia mogą nie wystarczyć. Przeciąć prostą linkę dla złodzieja to tylko chwila. Im lepsze zabezpieczenie, tym większa szansa, że złodziej odpuści sobie nasz rower. Ważne także, jeśli już zabezpieczamy nasz jednoślad róbmy, to w taki sposób, aby stanowiło to dla złodzieja trudność. Zabezpieczenie przeplatamy przez koło i ramę do czegoś, co nie zostanie ukradzione razem z całym rowerem.

Rowerów nie zostawiamy także przed blokiem, na klatce, przed sklepem, w słabo zabezpieczonych piwnicach lub pomieszczeniach gospodarczych. Pamiętać należy także, że od dobrze zabezpieczonego roweru odpinamy na czas naszej nieobecności często wartościowe dodatki, takie jak licznik, lampki. O właściwe zabezpieczenie należy pytać w sklepach z rowerami. Zastosowanie tych wskazówek uchroni nas przed utratą roweru, który stanowi często wartość nie tylko materialną ale również sentymentalną.

Komenda Powiatowa Policji w Janowie Lubelskim