Data: 23.07.2018 Imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy
Zabezpiecz swój rower
opublikowano: 2017-08-09 11:14:16

          Złodzieje rowerów potrafią wykazać się dużą inwencją, by ukraść nam nasz jednoślad. Dlatego musimy wykazać się czujnością, sprytem i dysponować odpowiednim zabezpieczeniem, którego złodzieje, tak łatwo lub najlepiej wcale, nie sforsują.

          W ostatnich tygodniach na terenie powiatu janowskiego doszło do kilku kradzieży rowerów. Aby zapobiec utracie naszych „dwóch kółek”, warto zadbać o ich właściwe zabezpieczenie. Przede wszystkim nigdy nie zostawiajmy roweru bez jakiegokolwiek zabezpieczenia. To otwarte zaproszenie dla złodzieja, któremu wystarczy tylko kilka sekund. A im droższy rower, tym bardziej przyciąga wzrok, a „okazja czyni złodzieja”.

          Podstawowe najtańsze zabezpieczenia mogą nie wystarczyć. Przeciąć prostą linkę dla złodzieja to tylko chwila. Im lepsze zabezpieczenie, tym większa szansa, że złodziej odpuści sobie nasz rower. Ważne także, jeśli już zabezpieczamy nasz jednoślad róbmy, to w taki sposób, aby stanowiło to dla złodzieja trudność. Zabezpieczenie przeplatamy przez koło i ramę do czegoś, co nie zostanie ukradzione razem z całym rowerem.

          Rowerów nie zostawiamy także przed blokiem, na klatce, przed sklepem, w słabo zabezpieczonych piwnicach lub pomieszczeniach gospodarczych. Pamiętać należy także, że od dobrze zabezpieczonego roweru odpinamy na czas naszej nieobecności często wartościowe dodatki, takie jak licznik, lampki. O właściwe zabezpieczenie należy pytać w sklepach z rowerami. Zastosowanie tych wskazówek uchroni nas przed utratą roweru, który stanowi często wartość nie tylko materialną ale również sentymentalną.

Komenda Powiatowa Policji w Janowie Lubelskim

powrót

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Janowie Lubelskim

ul. Zamoyskiego 59
23-300 Janów Lubelski

tel. 015 8720 309
tel. 015 8725 450
fax. 015 8720 559

Godziny pracy:

Pn, Śr, Cz:      7:30 - 15:30
Wt:                   7:30 - 16:00
Pt:                    7:30 - 15:00
So, N:            nieczynne

NIP: 862-15-25-217
Więcej...

E-pocztówki

Zobacz galerie z: SLIDESHOW - E-Pocztowka

polecane wydarzenia

Statystyki

Unikalne wizyty:

Wszystkie wizyty:

Użytkownicy online:

Gminy powiatu janowskiego