Data: 19.09.2018 Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
Janowska „Super Szkoła” w Ogólnopolskiej Sieci Szkół Super Babci i Super Dziadka
opublikowano: 2017-10-09 12:10:36

Coraz głośniej o janowskiej Szkole Super Babci i Super Dziadka, która - po dwóch latach funkcjonowania w powiecie janowskim, stała się częścią Ogólnopolskiej Sieci Szkół Super Babci i Super Dziadka.

          Warto zauważyć, że co roku do Sieci dochodzą nowe szkoły, tym razem do szkół z Warszawy, Wrocławia, Lublina, Poznania czy Krakowa dołączyła Szkoła z Janowa (jako ósma).

            Porozumienie o współpracy podpisano 29 września podczas spotkania w Domu Nauczyciela. W imieniu Janowskiej Szkoły Super Babci i Super Dziadka, dokument podpisała Zofia Widz - Baryła - szefowa Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, przy którym działa „Szkoła Seniorów”. Drugą stronę reprezentowała Małgorzata Borowska - koordynator programu, przedstawiciel Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów „Klanza”.

          Przypomnijmy, że pomysł założenia Szkoły w Janowie zrodził się w 2015 roku dzięki kontaktom z Lubelską Szkołą Super Babci i Super Dziadka, która powstała w 2008 roku z inicjatywy dr Zofii Zaorskiej - twórczyni Uniwersytetu Trzeciego Wieku na Lubelszczyźnie.  

            Janowska „Super Szkoła” została utworzona dzięki staraniom grupy seniorów na czele z Zofią Widz - Baryłą.

Jednym z działań, promujących Szkołę, było utworzenie grupy teatralnej, która wielokrotnie występowała na różnego rodzaju uroczystościach w powiecie janowskim i poza. - W swoim repertuarze mamy cztery widowiska teatralne: „Kolędnicy”, „Złoty Koszyczek”, „Noc Bajek” i „Dary Czterech Wróżek” - informuje pani Zofia.

            Do tego dochodzą różnego rodzaju zajęcia ruchowe i taneczne, spotkania międzypokoleniowe, rajdy, wycieczki i warsztaty edukacyjne. Sporo tego i nic dziwnego, że niektóre „Super Szkoły” będą brać z nich przykład. Przykład - zdaniem uczestników spotkania, można też brać z pani Zofii. - To motor działania. Gdyby nie ona, nie byłoby tylu zrealizowanych projektów, chociażby teatralnych, które chcemy wprowadzić w pozostałych szkołach - podkreśla Borowska. 

- Tutaj są fantastyczni ludzie. Ja poznałam Janów z perspektywy mądrych, aktywnych i niesamowicie życzliwych seniorów. Takiej fantazji i takiego podejścia do życia można im pozazdrościć - dopowiada Zofia Ptasznik, psycholog, prowadząca zajęcia z janowskimi seniorami.

            Aktywność seniorów dostrzega też Antoni Kulpa - Wicestarosta Janowski. - Z powodzeniem promują powiat janowski i są dowodem na to, że w każdym wieku można się realizować i spełniać marzenia - podsumowuje.

Dodajmy, że spotkanie zakończyło widowisko teatralne, które wywołało salwy śmiechu i rzęsiste brawa.

Tekst; foto: Alina Boś

powrót

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Janowie Lubelskim

ul. Zamoyskiego 59
23-300 Janów Lubelski

tel. 015 8720 309
tel. 015 8725 450
fax. 015 8720 559

Godziny pracy:

Pn, Śr, Cz:      7:30 - 15:30
Wt:                   7:30 - 16:00
Pt:                    7:30 - 15:00
So, N:            nieczynne

NIP: 862-15-25-217
Więcej...

E-pocztówki

Zobacz galerie z: SLIDESHOW - E-Pocztowka

polecane wydarzenia

Statystyki

Unikalne wizyty:

Wszystkie wizyty:

Użytkownicy online:

Gminy powiatu janowskiego