Data: 12.12.2017 Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary
Jest uchwała Rady Powiatu w sprawie budowy drogi w Momotach
opublikowano: 2017-10-12 12:45:55

Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to jeszcze w tym roku pojawi się nowa nawierzchnia na kilometrowym odcinku drogi powiatowej w Momotach w gminie Janów Lubelski (od budynku szkoły w stronę remizy strażackiej).

Procedurę przetargową w tym zakresie uruchamia dzisiaj Zarząd Dróg Powiatowych w Janowie Lubelskim. To oznacza, że potencjalni wykonawcy mają 14 dni na przystąpienie do przetargu.

Sprawa była omawiana na posiedzeniu Zarządu Powiatu, a stosowną uchwałę radni podjęli 9-ego października podczas sesji Rady Powiatu. Samorządowcy liczą, że zadanie - jeśli dopisze pogoda i pojawi się wykonawca, zostanie wykonane jeszcze w tym roku.

Inwestycja zostanie sfinansowana z budżetu Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych (z dotacji i oszczędności poprzetargowych, które pojawiły się w ciągu roku z racji wcześniejszych zadań drogowych w obrębie Momot).

Dodajmy, że lokalnych samorządowców wspiera w działaniu Jerzy Bielecki - Poseł na Sejm RP, któremu… - Należą się podziękowania za pomoc i zaangażowanie na rzecz budowy powiatowej infrastruktury drogowej (Nadleśniczemu Henrykowi Rążewskiemu - również) - mówi Antoni Kulpa - Wicestarosta Janowski.

Przypomnijmy, że pierwsze pieniądze z Funduszu Leśnego na wspieranie budownictwa drogowego (leśno - samorządowego) wykorzystano w ubiegłym roku podczas realizacji pilotażowego programu, który obejmował m.in. janowskie Nadleśnictwo.

Alina Boś; foto: Piotr Czajka