Data: 22.10.2017 Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa
Komendant Kaniowski na spotkaniu z przedstawicielami samorządu powiatowego
opublikowano: 2017-10-12 15:02:51

Lada miesiąc, Komenda Powiatowa Policji w Janowie Lubelskim wzbogaci się o nowy (oznakowany) radiowóz dla policjantów. Samochód marki Opel Astra Kombi trafi do policjantów z Zespołu Ruchu Drogowego Wydziału Prewencji.

Zakup był możliwy dzięki wsparciu pięciu jednostek samorządu terytorialnego. Ogółem, samorządy przekazały 42 tys. zł. - Kwota rzędu 35 tys. została przeznaczona na zakup samochodu, reszta zostanie wydatkowana na inne zadania Komendy - mówi Janusz Kaniowski - Komendant Powiatowy Policji w Janowie Lubelskim.

Koszt zakupu opla to kwota rzędu 70 tys. zł. Resztę, w wysokości 35 tys. zł (połowę) dołożyła z własnego budżetu Komenda Główna Policji.

Dodajmy, że do zakupienia samochodu dołożył się Powiat Janowski oraz Gminy: Batorz, Dzwola, Modliborzyce i Janów Lubelski.

Za przekazane na Wojewódzki Fundusz Wsparcia Policji w Lublinie środki finansowe dziękował 11-ego października - w imieniu nadinspektora Pawła Dobrodzieja - Komendanta Wojewódzkiego Policji, Komendant Janusz Kaniowski. List gratulacyjny - w obecności Wicestarosty Antoniego Kulpy i Stanisława Mazura - radnego powiatowego, odebrał Grzegorz Pyrzyna - Starosta Janowski.

Przypomnijmy, że w ciągu ostatnich dwóch lat janowska Komenda Policji wzbogaciła się o cztery oznakowane samochody policyjne. W 2015 roku, Skoda Yeti i dwie Kie Ceed trafiły do policjantów z Posterunków w Godziszowie i Modliborzycach oraz do dzielnicowych z Janowa, a od ubiegłego roku Skoda Yeti służy policjantom z Posterunku w Modliborzycach.

Obecnie, na stanie Komendy jest 20 pojazdów policyjnych, z czego kilka (z końcem roku) zostanie wybrakowanych.

Warto zauważyć, że w jednostce pracuje 78 funkcjonariuszy i 24 pracowników cywilnych (stan etatowy jest niższy od zatrudnienia).

Na zdjęciu (od lewej): Stanisław Mazur, Grzegorz Pyrzyna, Antoni Kulpa, Janusz Kaniowski.

Tekst; foto: Alina Boś