Data: 20.09.2019 Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
UROCZYSTE OBCHODY DNIA SENIORA
opublikowano: 2017-10-26 14:06:38

Kiedy zastanawiamy się jak będzie wyglądało nasze życie gdy osiągniemy wiek emerytalny, często boimy się, że będzie nudno, nieciekawie. Patrząc na seniorów z Klubu Seniora „Janowiacy” można powiedzieć- nic bardziej mylnego.

Klub seniora w obecnej formie powstał w 2012r. i aktualnie należy do niego ok. 70 osób. Zaangażowania i pasji a także mobilizacji i chęci do działania niejedna młoda osoba mogłaby się od nich uczyć. Wyjazdy, ogniska, spotkania z ciekawymi ludźmi- to tylko niektóre elementy działalności klubu a pomysłów na kolejne nie brakuje.

25.10.2017r. podczas spotkania z okazji Dnia Seniora w „Domu Nauczyciela”, pani Halina Łukasz przybliżyła zaproszonym gościom historię klubu. Opowiedziała o jej działalności, tym co udało się im  zrealizować oraz o planach na przyszłość. Podziękowała również wszystkim, którzy przyczyniają się do rozwoju ich działalności, poprzez wsparcie klubu w różny sposób. Dzięki temu wsparciu można realizować kolejne pomysły, aby jesień życia nie była nudna.

Również młodzi dali wyraz temu, jak ważną rolę pełnią seniorzy w ich życiu. Z okazji uroczystości dzieci przedszkolne i uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Białej II przygotowali wdzięczny występ. Były tańce, piosenki, quizy. Seniorzy wydawali się być zachwyceni talentem młodych ludzi.

Na ręce Pani Haliny spłynęły podziękowania, gratulacje i życzenia dalszych sukcesów oraz wytrwałości w prowadzeniu, tego prężnie działającego klubu.

Tekst; foto: Izabela Starościc