Data: 16.10.2018 Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła
POLICJA: Działania ,,Listopadowy weekend"
opublikowano: 2017-11-09 12:40:01

Przed nami długi weekend i związany z nim czas wyjazdów niosący ze sobą wzrost zagrożenia bezpieczeństwa osób korzystających z dróg. Dlatego jak zawsze w tym czasie, na drogach czuwać będzie nad bezpieczeństwem zwiększona liczba policjantów skierowanych do służby. Policjanci przede wszystkim będą sprawdzać trzeźwość kierowców, prędkość z jaką się poruszają i stan techniczny pojazdów. Działania „Listopadowy weekend " rozpoczną się w piątek 10 listopada i potrwają do 12 listopada 2017 roku.

          Niedostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze oraz nieprawidłowe wykonywanie manewrów wyprzedzania, wymijania i omijania to najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Istotny wpływ na bezpieczeństwo kierujących ma również jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, przewożenie dzieci w sposób niezgodny z przepisami oraz kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu.

          Najczęściej jednak ofiarami najtragiczniejszych wypadków drogowych są piesi. Do zdarzeń z ich udziałem bardzo często dochodzi poza obszarem zabudowanym, w miejscach, gdzie nie ma poboczy, po zmroku. Sprawcami tych zdarzeń bywają kierujący pojazdami, którzy często jadą zbyt szybko i nieostrożnie. Nie bez winy pozostają też osoby, które chodzą po jezdni nieoświetleni, bez odblasków. Załóżmy zatem odblaski – to uratuje nam życie.

         W czasie przygotowań do podróży samochodem powinniśmy zaplanować trasę i czas przejazdu jak również przygotować sam samochód: należy sprawdzić wcześniej stan techniczny pojazdu (stan ogumienia, hamulce, wyposażenie auta w apteczkę pierwszej pomocy, gaśnicę i trójkąt ostrzegawczy). Pamiętajmy o tym, by zabrać ze sobą niezbędne dokumenty (prawo jazdy, dowód rejestracyjny, ubezpieczenie OC), pamiętajmy również o tym, by je odpowiednio zabezpieczyć. Jeśli planujemy podróż z małym dzieckiem nie zapomnijmy o specjalnym foteliku w którym powinna podróżować nasza pociecha.

          Policja apeluje do wszystkich kierowców o rozważną i ostrożną jazdę. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, że bezpieczeństwo zależy od nas samych - od decyzji, które podejmujemy.

          Zanim wyjedziemy z domu pomyślmy także o tym, jak odpowiednio zabezpieczyć swoje mieszkanie przed potencjalnym złodziejem. Zadbajmy o to, by po powrocie z długiego weekendu nie spotkała nas nieprzyjemna niespodzianka.

powrót

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Janowie Lubelskim

ul. Zamoyskiego 59
23-300 Janów Lubelski

tel. 015 8720 309
tel. 015 8725 450
fax. 015 8720 559

Godziny pracy:

Pn, Śr, Cz:      7:30 - 15:30
Wt:                   7:30 - 16:00
Pt:                    7:30 - 15:00
So, N:            nieczynne

NIP: 862-15-25-217
Więcej...

E-pocztówki

Zobacz galerie z: SLIDESHOW - E-Pocztowka

polecane wydarzenia

Statystyki

Unikalne wizyty:

Wszystkie wizyty:

Użytkownicy online:

Gminy powiatu janowskiego