Data: 21.11.2017 Imieniny: Janusza, Marii, Reginy
Dobre wyniki testów sprawnościowych w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku
opublikowano: 2017-11-13 08:02:35

Wszyscy wiemy, jak istotna jest dla naszego zdrowia kondycja fizyczna. Przynajmniej raz w roku warto więc poddać ją profesjonalnej ocenie.

Każdej jesieni nauczyciele wychowania fizycznego w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczkuprzeprowadzają wśród uczniów test sprawności fizycznej, podobny do tego, z którym mierzą się  kandydaci starający się o pracę w policji.  Służby mundurowe nadal cieszą się powodzeniem wśród młodych osób szukających pracy. Dzięki poznaniu zasad przeprowadzania egzaminu sprawnościowego oraz wyćwiczeniu poszczególnych elementów uczniowie  mają większą szansę  na spełnienie swoich marzeń związanych z przyszłą pracą w policji.   Egzamin  sprawdza szybkość, zwinność, siłę i wytrzymałość. Tor przeszkód oraz normy czasowe przeliczane na punkty są jednakowe zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Test zostaje zaliczony jeśli kandydat uzyska określony wynik, minimalny czas wynosi  1 minutę 41 sekund.

W tym roku uczniowie ZSCKR w Potoczku podczas testów uzyskali bardzo dobre wyniki. W większości przypadków pokonali tor sprawnościowy w czasie,  który z pewnością pozwoliłby im przejść do kolejnego etapu rekrutacji.   Najlepszy czas wśród chłopców uzyskał Mateusz Kotrybała z klasy III Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa  (1min 13 s), natomiast spośród dziewcząt najlepsza była Ilona Łupina z klasy IV Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych (1 min 39 s).

Test; foto - Justyna Wielgus