Data: 21.11.2017 Imieniny: Janusza, Marii, Reginy
Spotkanie Posła na Sejm RP Jerzego Bieleckiego z mieszkańcami Chrzanowa oraz Dzwoli
opublikowano: 2017-11-13 10:53:22

W niedzielę 5 listopada 2017 r. Poseł na Sejm RP Jerzy Bielecki wraz z Wojewodą Lubelskim dr hab. Przemysławem Czarnkiem oraz Posłem na Sejm RP Sylwestrem Tułajewem spotkali się z mieszkańcami powiatu janowskiego w Chrzanowie oraz w Dzwoli.

W spotkaniach udział wzięli również: radni województwa lubelskiego - Jan Frania oraz Marek Wojciechowski, kierownik Placówki Terenowej KRUS w Janowie Lubelskim - Grzegorz Ćwiek, kierownik Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Janowie Lubelskim - Marcin Sulowski, kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Janowie Lubelskim - Ewa Janus, a  także starosta janowski - Grzegorz Pyrzyna. Nie zabrakło także reprezentantów poszczególnych gmin: wójta gminy Chrzanów oraz wójta gminy Dzwola.

Jedną z pierwszych osób, która zabrała głos podczas spotkania był Poseł Jerzy Bielecki. Podczas swojej wypowiedziodniósł się do realizacji programu Prawa i Sprawiedliwości, w tym do wprowadzonego w 2016 roku Programu Rodzina 500 plus i jego znaczeniu dla poprawy sytuacji materialnej polskich rodzin, w tym tych mieszkających w powiecie janowskim. Ponadto, wspomniał również o uchwalonej podczas 50 posiedzenia Sejmu ustawie o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Zakłada ona utworzenie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, dzięki której do 2020 r. wszystkie szkoły mają otrzymać bezpłatny dostęp do szerokopasmowego internetu na poziomie 100 Mb/s. Poseł poruszył także temat inwestycji drogowych w naszym województwie, dotyczących budowy dróg ekspresowych S19, S12, S17 oraz przebudowy drogi krajowej 74. Odpowiadając na jedno z pytań, które dotyczyło drogi powiatowej z Branwi do Chrzanowa, Poseł zasugerował samorządowcom, aby powiat złożył do wojewody wniosek o dofinansowanie w 2018 roku przebudowy drogi - od granicy gminy Godziszów przez Branew, Chrzanów do Otrocza (pomoc w tej sprawie zadeklarował Wojewoda Czarnek). Na koniec swojego wystąpienia, Jerzy Bielecki podziękował Wojewodzie za zaangażowanie w sprawy powiatu janowskiego, w szczególności te dotyczące rozbudowy infrastruktury drogowej.

Z kolei Przemysław Czarnek wypowiadał się na temat ochotniczej straży pożarnej, zaznaczając, iż jednostki OSP, począwszy od 2015 roku, z roku na rok otrzymują coraz większe pieniądze na modernizację sprzętu. Kolejna poruszona przez niego kwestia dotyczyła reformy edukacji wraz z uzasadnieniem jej wdrożenia.

Podczas spotkania wypowiedział się również radny Jan Frania, który podkreślił, iż w najbliższych miesiącach na Lubelszczyźnie będą realizowane inwestycje, związane z poprawą zasilania kolei. Wspomniał także o sprawach bieżących Sejmiku Województwa Lubelskiego.

Na koniec każdego ze spotkań mieszkańcy poszczególnych gmin mieli okazję zadawać przybyłym gościom pytania, przez co w Chrzanowie, jak również i w Dzwoli zrodziła się ożywiona dyskusja.

Tekst; foto: Korneliusz Łukasik- asystent Posła Jerzego Bieleckiego