Data: 12.12.2017 Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary
II Edycja Charytatywnego Biegu Mikołajkowego oraz Nordic Walking w Modliborzycach
opublikowano: 2017-12-05 09:12:35

Za nami już kolejna II edycja Charytatywnego Biegu Mikołajkowego oraz Nordic Walking w Modliborzycach.

I tym razem nie brakowało emocji na starcie i radości na finiszu. Nasze skromne marzenie poprawienia frekwencji za ubiegły rok przeszły nasze oczekiwania. Chęć włączenia się do tej szlachetnej akcji „Pomaganie prze bieganie” podwoiła ilość uczestników w porównaniu z ubiegłym rokiem. Prawie 200 biegaczy i chodziarzy w różnym wieku, indywidualnie, grupowo i rodzinnie pokonało symboliczny dystans 5 km. W tym roku do naszej akcji gorąco włączyła się grupa Judo Team Modliborzyce, która w ilości 63 najmłodszych zawodniczek i zawodników dała przykład aktywnego włączania się w pomoc potrzebującym.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wyników oraz dziękujemy za finansowe wsparcie głównego celu akcji jakim była zbiórka dla Tomasz – mieszkańca naszej gminy, który wymaga długiej rehabilitacji po poważnym wypadku. Cała opłata startowa oraz kwesta na rynku zostanie przekazana na ten cel.

Dzięki Waszemu zaangażowaniu zebraliśmy wspólnie ponad 6200 zł.

W tym roku tytuł najlepszego biegacza zdobył Szymon Zięba z Komorowa (00:16:28), miejsce drugie Bogdan Zmitrowicz z Nowej Dęby (00:17:12), a miejsce trzecie Dariusz Listopad z Lublina (00:17:27).

W kategorii kobiet najlepszą biegaczką okazała się Małgorzata Siembida z Ulanowa (00:19:34), drugie i trzecie miejsce zajęły biegaczki z UKS TIKI TAKA Kolbuszowa - Monika Węgrzyn (00:21:37) oraz Karolina Zuber (00:22:40).

Nordic Walking w kategorii kobiet wygrała Dorota Rejman z Tarnobrzega (00:33:54), miejsce drugie zajęła Barbara Woć z Lublina (00:36:54), a miejsce trzecie Ewa Skupińska-Misiak ze Stojeszyna Drugiego (00:37:51).

Kategorię męską reprezentowało trzech panów i zajęli odpowiednio: miejsce pierwsze Jacek Wiśniewski - Sandomierz (00:33:55), miejsce drugie Marian Urbaniak - Trześń (00:35:35), miejsce trzecie Krzysztof Woć - Lublin (00:36:55). Nową klasyfikacją w tym roku był tytuł najlepszej biegaczki i biegacza z gminy Modliborzyce. Tytuły te odpowiednio zdobyły: Magdalena Giżka (00:31:14) oraz Karol Gąbka (00:17:48)

To wydarzenie nie byłoby możliwe, gdyby nie zaangażowanie wielu osób oraz wsparcie finansowe lokalnych instytucji. I tu serdeczne podziękowania kierujemy do Urzędu Miejskiego w Modliborzycach na czele z Panem Burmistrzem za sfinansowanie profesjonalnego pomiaru czasu.

Naszymi fundatorami byli również:

• X-light Fotgrafia&Reklama z Janowa Lubelskiego - medale i puchary,

• Caterpillar sp.z.o.o. Janów Lubelski - pakiety startowe,

• Pizzeria "Cztery KĄTY" - pyszna grochówka i herbata,

• Restauracja "Biała Róża" - udostępnienie lokalu i możliwość rozgrzania się gorącym napojem, oraz wszystkim fundatorom nagród w loterii losowej.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy czynnie włączyli się w organizację tego przedsięwzięcia: jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej z Modliborzyc, Wierzchowisk Pierwszych i Stojeszyna, którzy dbali o bezpieczeństwo na trasie, ratownikom medycznym, wszystkim wolontariuszom z Zespołu Szkół w Modliborzycach wraz z Opiekunami.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i liczymy na Waszą obecność w kolejnej edycji. Wszyscy, którzy chcą sprawdzić swoje wyniki zapraszamy na stronę: www.time2go.pl zakładka wyniki.

Tekst; foto: GUKS Modliborzyce