Data: 12.12.2017 Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary
Konkursowe zmagania z językiem angielskim
opublikowano: 2017-12-05 09:36:45

Dnia 29 listopada uczniowie Zespołu Szkół „U Witosa” uczestniczyli w VIII Konkursie Języka Angielskiego, organizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Szymona Szymonowica w Zamościu.

Celem konkursu jest propagowanie nauki języka angielskiego i sprawdzenie różnych umiejętności w posługiwaniu się językiem angielskim (leksyka, gramatyka, rozumienie tekstu). Konkurs skierowany jest do uczniów wszystkich klas szkół ponadgimnazjalnych z powiatów: zamojskiego, tomaszowskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego, krasnostawskiego, janowskiego i lubaczowskiego. Konkurs składa się z dwóch etapów, bez podziału na klasy (etap szkolny odbywa się w macierzystej szkole ucznia, etap finałowy odbywa się w PWSZ w Zamościu).

Etap szkolny polega na samodzielnym rozwiązaniu przez uczniów, pod nadzorem Komisji Szkolnej, testu przesłanego przez organizatora konkursu. Do etapu finałowego zostaną zakwalifikowani uczniowie z najwyższą liczbą punktów spośród wszystkich uczestników. Cieszymy się, iż coraz więcej uczniów naszej szkoły bierze udział w konkursach z języka angielskiego, co świadczy o świadomej postawie i motywacji do nauki tego międzynarodowego języka. Na pochwałę zasługują uczniowie: Svetlana Andrushchishena, Radosław Żuraw, Julia Stelmach, Patrycja Twardygrosz, Kinga Kania, Jakub Lenart, Kacper Mazur, Maciej Tyra, Krystian Krzos, Nikola Jaszyna, Beata Bartyzel, Angelika Skorupa i Kinga Wiechnik.

Organizatorzy konkursu: Aneta Wąsek, Jan Furtak - nauczyciele języka angielskiego; foto: nadesłano