Data: 12.12.2017 Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary
Gminy Batorz i Godziszów. Kolejne drogi powiatowe oddane do użytku
opublikowano: 2017-12-05 12:13:37

Kolejne dwa zadania w obszarze infrastruktury drogowej odebrane. Mowa o inwestycjach, finansowanych ze środków Województwa Lubelskiego w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Chodzi o modernizację 4,5-kilometrowego odcinka drogi powiatowej od Zdziłowic w stronę Batorza za kwotę rzędu 4,5 mln zł i prawie kilometrowego odcinka w miejscowości Stawce w gminie Batorz (wartość zadania - 700 tys. zł).

Obie inwestycje zostały współfinansowane przez Powiat Janowski i - w zależności od lokalizacji drogi - gminę Godziszów i gminę Batorz. - Przy tego typu inwestycjach niezwykle ważne dla powiatu jest wypracowanie wspólnego działania, a więc właściwy montaż finansowy przy udziale gmin i funduszy zewnętrznych… A że wszystkim nam zależy na poprawie infrastruktury drogowej, to działamy wspólnie i… jak widać, całkiem dobrze nam to wychodzi - mówił Grzegorz Pyrzyna - Starosta Janowski, dziękując za bardzo dobrą współpracę samorządowcom, wykonawcom i przedstawicielom Zarządu Dróg Powiatowych.

Warto zauważyć, że w gminie Godziszów - ze środków powiatu i gminy (przy dofinansowaniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich), nie tak dawno zmodernizowano 3,2-kilometrowy odcinek drogi powiatowej z Godziszowa w stronę Branwi.

- Teraz pozostaje jeszcze do remontu droga Zdziłowice-Otrocz - zauważa Zenon Zyśko - Członek Zarządu Powiatu.

Oprócz tego, przebudowywano też drogi gminne. - Ogółem, zmodernizowaliśmy w tym roku około 5 km dróg gminnych - informuje Józef Zbytniewski - Wójt Gminy Godziszów.

W tym roku, poprawił się też komfort jazdy w gminie Batorz. Oprócz drogi w Stawcach, wyremontowano 2,5-kilometrowy odcinek drogi powiatowej od Aleksandrówki w stronę Błażka. Zadanie zostało sfinansowane ze środków powiatu i gminy (wartość zadania - 770 tys. zł).

Gmina zadbała też o drogę gminną w Batorzu Pierwszym. - Chodzi  o wąwóz lessowy o wartości prawie 260 tys. zł - mówił podczas odbioru Jan Bartnik - Sekretarz Gminy, radny powiatowy.

Tekst; foto: Alina Boś