Data: 12.12.2017 Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary
Pływać każdy może
opublikowano: 2017-12-05 13:03:39

Już po raz szósty odbyły się Powiatowe Zawody Sportowe w pływaniu dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w ramach projektu ,,Pływać każdy może".

Pełne trybuny, głośny doping, życzenia powodzenia ale przede wszystkim wielkie zaangażowanie rodziców sprawiło, że dzieci mogły poczuć się conajmniej jak Otylia Jędrzejczak, podczas sobotnich zawodów.

Osiemnaścioro uczestników z całego powiatu brało udział w czterech kategoriach: styl dowolny, klasyczny, żabka i grzbietowy.

Emocje sięgały zenitu a uczestnicy dawali z siebie wszystko aby popłynać jak najlepiej. Jednak nie rywalizacja była tu najważniejsza. Zapał do pracy, walka z przeciwnościami i radość z pokonywania barier to cechy, którymi te młode osoby się wyróżniają. Dlatego każdy z uczestników dostał pamiątkowy medal, dyplom i nagrodę.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali statuetki za zajęcie pierwszego, drugiego lub trzeciego miejsca.

Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej w Janowie Lubelskim, którzy pod opieką nauczycielek, Anny Targońskiej i Katarzyny Orzeł, zagrzewali do boju uczestników zawodów, wspierali ich i pomagali.

Po ciężkiej pracy, jaką niewątpliwie wykonali zawodnicy, wszyscy udali się do barku obok aby przy pysznym jedzieniu odpocząć i zregenerować siły.

Izabela Starościc; foto:nadesłano