Data: 12.12.2017 Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary
Zmagania uczniów z Zespołu Szkół w konkursie „Dyktando w Języku Angielskim”
opublikowano: 2017-12-06 10:42:17

Dnia 23 listopada br. 22 uczniów Zespołu Szkół brało udział w konkursie „Dyktando w Języku Angielskim” organizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Zamościu.

PWSZ od lat organizuje Zamojskie Dyktando, sprawdzające znajomość polskiej ortografii. W bieżącym roku zamojska uczelnia po raz drugi zaproponowała uczniom udział w Dyktandzie w Języku Angielskim. Pierwszy etap odbył się właśnie 23 listopada w macierzystych szkołach uczniów.
          Uczestnicy konkursu wytężali słuch, aby nie umknęło im nic z dyktowanego tekstu, który opowiadał o telefonach komórkowych oraz ich wpływie na relacje międzyludzkie.
          Za bezbłędnie napisane dyktando można było uzyskać 228 punktów (1 punkt za każde poprawnie napisane słowo). Komisja szkolna po sprawdzeniu prac, sporządziła protokół wszystkich uczestników i przesłała go do organizatora. Czekamy na ogłoszenie wyników.
          Na uwagę zasługuje fakt, iż uczniowie podjęli wyzwanie i zgłosili swój udział w dyktandzie. Ilość chętnych z roku na rok rośnie (w poprzednim roku z dyktandem zmagało się 12 uczniów). Za aktywność wyróżnić należy zarówno uczniów klas pierwszych (Małgorzata Małek, Paweł Kulpa, Piotr Sulowski, Przemysław Kiszka), jak i starszych - liceum i technikum (Kinga Kania, Kacper Mazur, Maciej Tyra, Jakub Lenart,  Diana Kołodziej, Julia Stelmach, Patrycja Twardygrosz, Radosław Żuraw, Aleksandra Biżek, Krystian Krzos, Beata Bartyzel, Agata Chmielarska, Aleksandra Harasiuk, Karolina Oleszko, Angelika Skorupa, Kinga Wiechnik, Bogumił Aleksiejczuk i Marcela Gąbka).

Organizatorzy dyktanda: Aneta Wąsek-Powrózek, Jan Furtak; foto: nadesłano