Data: 21.03.2019 Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
„Wyjątkowość młodego człowieka określa jego pasja”. Pasja i kreatywność naszych uczniów doceniona w Lublinie
opublikowano: 2018-04-10 22:14:57

          W ramach współpracy Zespołu Szkół w Janowie Lubelskim z Wyższą Szkołą Społeczno-Przyrodniczą im. Wincentego Pola w Lublinie oraz w ramach realizacji doradztwa zawodowego uczniowie naszej szkoły 27 marca 2018 r. wzięli udział w Dniu Otwartych Drzwi WSSP.

          Podobnie jak w ubiegłym roku studentów i przybyłych gości uczniowie naszej szkoły zachwycili sztuką carvingu i kelnerskim pokazem synchronicznym. Mistrzowie sztuki rzeźby w owocach i warzywach na bieżąco uzupełniali wystawę nowymi pomysłowymi dziełami, co rodziło duże zainteresowanie. Profesjonalizm naszych uczniów, kreatywność i znajomość sztuki gastronomiczno- hotelarskiej podkreślił wobec przybyłych gości Prezydent i Kanclerz Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej doc. Henryk Stefanek.

          Podczas pobytu w Lublinie uczniowie mieli okazję zapoznać się z kierunkami studiów oferowanymi przez uczelnię oraz wysłuchać wykładu władz uczelni na temat współpracy WSSP z uczelniami zagranicznymi i nowymi formami studiowania w Polsce i za granicą. WSSP to najbardziej międzynarodowa szkoła w Lublinie, studiują tu młodzi ludzie z 42 krajów. Podczas prezentacji oferty Biura Studiów Anglojęzycznych, podziwialiśmy tradycyjny taniec indyjski. Nasi uczniowie doskonale znają zalety programu Erasmus, tutaj mieli okazję jeszcze raz posłuchać, jak ta forma wymiany międzynarodowej zmienia życie i otwiera umysły młodych ludzi. W ramach promocji Wydziału Turystyki i Wychowania Fizycznego uczestnicy spotkania podziwiali pokazy mistrzów w karate tradycyjnym, występ sportowców cieszył się dużym zainteresowaniem. Poznając ofertę edukacyjną Wydziału Nauk o Zdrowiu nasi uczniowie mogli uczestniczyć w warsztatach dogoterapii, pokazie udzielania pierwszej pomocy, zajęciach sportowych i pokazie makijażu, który cieszył dużym powodzeniem wśród przyszłych studentek. 

Tekst; foto: Zespół Szkół

powrót

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Janowie Lubelskim

ul. Zamoyskiego 59
23-300 Janów Lubelski

tel. 015 8720 309
tel. 015 8725 450
fax. 015 8720 559

Godziny pracy:

Pn, Śr, Cz:      7:30 - 15:30
Wt:                   7:30 - 16:00
Pt:                    7:30 - 15:00
So, N:            nieczynne

NIP: 862-15-25-217
Więcej...

E-pocztówki

Zobacz galerie z: SLIDESHOW - E-Pocztowka

polecane wydarzenia

Statystyki

Unikalne wizyty:

Wszystkie wizyty:

Użytkownicy online:

Gminy powiatu janowskiego