Data: 25.04.2018 Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
Dni Otwarte w Witosie
opublikowano: 2018-04-13 08:37:43

Brama na wciąż otwarta przechodniom ogłasza, że gościnna i wszystkich w gościnę zaprasza. A. Mickiewicz

26 i 27 marca to dni, w których gościliśmy w naszych szkolnych murach uczniów ostatnich klas gimnazjum. Dni otwarte przebiegały w miłej, serdecznej atmosferze. To okazja do zaprezentowania przez szkołę swojej oferty edukacyjnej, przybliżenia specyfiki poszczególnych zawodów oraz ukazania możliwości, jakie zapewniają profile w poszczególnych klasach.

Nasza Szkoła może poszczycić się bogatą ofertą dydaktyczną, na którą składają się liczne kursy i szkolenia zawodowe, staże krajowe i zagraniczne, praktyki zawodowe, wyjazdy na warsztaty związane z danym zawodem, zajęcia pozalekcyjne dla uczniów słabych i zdolnych… Nie tylko kształcimy, ale także zapewniamy dodatkowe kwalifikacje i umiejętności.

Gimnazjaliści w czasie dni otwartych oglądali wystawy związane z poszczególnymi profilami kształcenia w liceum i technikum. Były to kolejno: klasa mundurowa - liceum (profil wojskowy i policyjny), Technikum Geodezyjne, Technikum Gastronomiczne, Technikum Hotelarskie, Technikum Logistyczne, Technikum Leśne. Ponadto przedstawione były nowości (od r. sz. 2018/2019) - Technikum Teleinformatyczne i klasa liceum o profilu Promotor zdrowia i urody. Uczniowie Zespołu Szkół wraz z nauczycielami kierunkowymi opowiadali o cechach danego zawodu i krótko go charakteryzowali, przedstawiając najważniejsze narzędzia pracy. Odwiedzano również strzelnicę, siłownię, pracownię językową. Pięknie prezentowało się stanowisko z carvingiem oraz malowniczo udekorowany przez hotelarzy stół ze świątecznym akcentem. Uczniowie technikum gastronomicznego prezentowali z kolei serwis synchroniczny, w takt harmonijnej muzyki.

Nasza Szkoła jest szkołą bezpieczną, która troszczy się o ucznia i stara się zapewnić mu jak najwyższy poziom kształcenia. To podmiotowość ucznia, poszerzanie jego wiedzy i troska o jego przyszłość, wyznaczają kierunek naszej pracy dydaktycznej.

J. Kułażyńska; foto: nadesłano

Gimnazjalisto, jeśli chcesz uczyć się w przyjaznej atmosferze, być kształconym przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną oraz zdobywać dodatkowe kwalifikacje i umiejętności, tak cenne obecnie na rynku pracy - to Nasza Szkoła jest właśnie dla Ciebie! Zapraszamy!!!