Data: 25.04.2018 Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
Wielkie strzelanie w Zespole Szkół
opublikowano: 2018-04-13 14:46:55

W dniach 5 i 6 kwietnia w Zespole Szkół w Janowie Lubelskim odbył się Finał Powiatowy „Szkolnej Ligi Strzeleckiej” z broni pneumatycznej. Organizatorem zawodów był Zespół Szkół i Szkolne Koło Ligi Obrony Kraju. Do zawodów zaproszono dwadzieścia szkół z terenu Powiatu Janowskiego. W zawodach wzięło udział sześć drużyn ze szkół średnich i siedem drużyn gimnazjalnych.

W klasyfikacji drużyn gimnazjalnych miejsce pierwsze zajęła drużyna ze szkoły podstawowej w Godziszowie Pierwszym w składzie: Ciupak B. (Ppn), Oleszko E. (Kpn), Budkowski D. (Kpn) z wynikiem 319 pkt. Na miejscu drugim uplasowała się ekipa gimnazjalna z Zespołu Placówek Oświatowych w Stojeszynie Pierwszym w składzie: Kucia M. (Ppn), Nosal G. (Kpn), Wieczorek P. (Kpn) z rezultatem 251 pkt. Trzecie miejsce zajęli uczniowie (Nieścior J. (Ppn), Krzysztoń I. (Kpn), Drzazga B. (Kpn)) ze szkoły podstawowej w Białej Drugiej z wynikiem 249 pkt.

W klasyfikacji indywidualnej karabinu pneumatycznego w kategorii gimnazjów wygrała Oleszko Emilia z PSP w Godziszowie Pierwszym z wynikiem 130 pkt. (rezultat godny pozazdroszczenia). Na miejscu drugim znalazł się jej kolega z drużyny Budkowski Damian z wynikiem 114 pkt. a na miejscu trzecim uplasowała się Gabriela Nosal, reprezentująca gimnazjum w Stojeszynie Pierwszym. W tej samej kategorii wiekowej nowym mistrzem pistoletu pneumatycznego został Nieścior Jakub, reprezentujący PSP w Białej Drugiej z wynikiem 114 pkt., na pozycji drugiej uplasował się Mikołaj Kucia ze szkoły w Stojeszynie Pierwszym z wynikiem 96 pkt. Rezultat trzeci w tej klasyfikacji uzyskał uczeń PSP w Potoku Wielkim Jaskowiak Mateusz 77 pkt.

W klasyfikacji szkół średnich na miejscu pierwszym uplasowała się drużyna Zespołu Szkół w składzie Grzyb K. (Ppn), Wojtan D. (Kpn), Baran P. (Kpn) z wynikiem 385 pkt., na pozycji drugiej również drużyna Zespołu Szkół w składzie Baran P. (Ppn), Pasztaleniec M. (Kpn), Skrzypek M. (Kpn), uzyskując 350 pkt. Lokatę trzecią uzyskali uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w składzie Pizoń P. (Ppn), Zięba M. (Kpn), Kiszka D. (Kpn) z rezultatem 317 pkt. Indywidualną klasyfikację pistoletu pneumatycznego w grupie starszej wygrała Patrycja Baran z wynikiem 135 pkt., na miejscu drugim uplasowała się Karolina Grzyb z rezultatem 130 pkt. (obie są uczennicami Zespołu Szkół w Janowie Lubelskim). Na pozycji trzeciej uplasował się z wynikiem 123 pkt. Patryk Flis - uczeń LO w Janowie Lubelskim. W klasyfikacji karabinu również wygrała Patrycja Baran z wynikiem 132 pkt., a na miejscu drugim uplasowała się Dominika Wojtan z wynikiem 123 pkt. (obie reprezentowały ZS). Miejsce trzecie wywalczył Daniel Kiszka - uczeń ZST w Janowie Lubelskim z rezultatem 118 pkt.

Podsumowując, w finale zawodów wzięło udział 39 strzelających, natomiast w treningach, poprzedzających zawody, wzięło udział ponad stu uczniów z terenu powiatu janowskiego. Najciekawsze wiadomości z zawodów to podwójne mistrzostwo Patrycji Baran (ZS w Janowie Lubelskim), zarówno w pistolecie jak i karabinie pneumatycznym oraz fantastyczny wynik Emilii Oleszko (PSP w Godziszowie Pierwszym) w karabinie pneumatycznym w klasyfikacji gimnazjalistów. Nowe twarze wśród zwycięzców to mistrz pistoletu w klasyfikacji gimnazjów Jakub Nieścior (PSP Biała Druga) oraz Karolina Grzyb (ZS w Janowie Lubelskim) - wicemistrzyni pistoletu w klasyfikacji szkół średnich.

Zainteresowanych szczegółowymi wynikami poszczególnych klasyfikacji oraz działalnością sportową Zespołu Szkół zapraszamy na strony internetowe sportcd.za.pl lub szkolne-kolo-lok.za.pl.

Cezary Dobrowolski, foto: archiwum ZS