Data: 19.09.2018 Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
Koniec roku szkolnego maturzystów z LO, ZS i ZST. Świadectwa otrzymało 313 uczniów
opublikowano: 2018-05-11 16:41:12

O pomyślność podczas egzaminu dojrzałości modlili się 27 kwietnia przed obrazem Matki Bożej Janowskiej tegoroczni maturzyści z janowskich szkół średnich: Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza, Zespołu Szkół „U Witosa” i Zespołu Szkół Technicznych.

- Niech się nie trwoży serce wasze. Przed wami nowe wyzwania i perspektywy. Jedni pójdą na studia, drudzy wybiorą szkoły policealne, trzeci pójdą do pracy… Matura to czas, by jeszcze bardziej rozwinąć w sobie ufność do Boga - mówił ks. Waldemar Olech.

Tego dnia, uroczystym apelem pożegnano maturzystów w poszczególnych szkołach.

- Drodzy abiturienci. Przystępujecie do matury w stulecie odzyskania prze Polskę niepodległości. To niecodzienny i wyjątkowy splot wydarzeń. Pamiętajcie, że matura jest początkiem dorosłego życia, które bywa ciekawe, szczęśliwe i wymagające. Realizujcie swoje marzenia i odwiedzajcie nas w wolnych chwilach. Połamania piór - życzyła Wiesława Dyjach - Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego.

Głos zabrał również ks. kan. dr Jacek Staszak. - Przed wami kolejny etap życia, w którym będziecie sami sobie wyznaczać cele i do nich dążyć, i… wymagać - najwięcej od siebie samych.

- Życie to sztuka kompromisu, to wartości, wyniesione z domu i szkoły. Życzę wam, żebyście w dorosłym życiu tego nie zatracili, a do domu i swojej szkoły wracali z chęcią i radością - mówił Antoni Kulpa - Wicestarosta Janowski.

Za trud kształcenia i wychowania w imieniu rodziców dziękował nauczycielom - na ręce Wiesławy Dyjach - Dyrektor LO i Ireny Dycha - Wicedyrektor, Stanisław Mazur - Przewodniczący Rady Rodziców.

Uczniów klas maturalnych liceum ogólnokształcącego i techników zawodowych żegnano również w Zespole Szkół „U Witosa”. - Są wśród was stypendyści Prezesa Rady Ministrów i Starosty Janowskiego, są laureaci i finaliści różnego rodzaju konkursów i olimpiad, są talenty muzyczno - artystyczne, są specjaliści w dziedzinie gastronomii, hotelarstwa, leśnictwa i logistyki. Przed wami matura. Otrzymaliście solidną wiedzę i umiejętności, bo nauczyciele sumiennie pracowali. Wierzę, że dobrze zdacie maturę, bo jesteście ku temu dobrze przygotowani - podkreślała Teresa Biernat - Dyrektor szkoły, przyjmując podziękowania pod adresem nauczycieli od Moniki Gałus - Przewodniczącej Rady Rodziców.

Dodajmy, że najlepsi uczniowie odebrali nagrody książkowe i świadectwa z wyróżnieniem, a rodzice - listy gratulacyjne.

Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych w LO i ZS obrazują dwie poniższe foto-galerie.

W tym samym czasie odbyła się uroczystość w Zespole Szkół Technicznych, o czym poczytamy na stronie w artykule Emilii Żuber - nauczyciela języka niemieckiego.

Dodajmy, że ogółem świadectwo ukończenia szkoły otrzymało 313 uczniów z trzech szkół średnich, dla których organem prowadzącym jest Powiat Janowski (171 w Liceum Ogólnokształcącym, 86 w Zespole Szkół i 56 w Zespole Szkół Technicznych).

Tekst; foto: Alina Boś

Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wgórza