Data: 19.09.2018 Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
Koniec roku szkolnego maturzystów z LO, ZS i ZST. Świadectwa otrzymało 313 uczniów
opublikowano: 2018-05-11 16:41:12

          O pomyślność podczas egzaminu dojrzałości modlili się 27 kwietnia przed obrazem Matki Bożej Janowskiej tegoroczni maturzyści z janowskich szkół średnich: Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza, Zespołu Szkół „U Witosa” i Zespołu Szkół Technicznych.

          - Niech się nie trwoży serce wasze. Przed wami nowe wyzwania i perspektywy. Jedni pójdą na studia, drudzy wybiorą szkoły policealne, trzeci pójdą do pracy… Matura to czas, by jeszcze bardziej rozwinąć w sobie ufność do Boga - mówił ks. Waldemar Olech.

          Tego dnia, uroczystym apelem pożegnano maturzystów w poszczególnych szkołach.

          - Drodzy abiturienci. Przystępujecie do matury w stulecie odzyskania prze Polskę niepodległości. To niecodzienny i wyjątkowy splot wydarzeń. Pamiętajcie, że matura jest początkiem dorosłego życia, które bywa ciekawe, szczęśliwe i wymagające. Realizujcie swoje marzenia i odwiedzajcie nas w wolnych chwilach. Połamania piór - życzyła Wiesława Dyjach - Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego.

          Głos zabrał również ks. kan. dr Jacek Staszak. - Przed wami kolejny etap życia, w którym będziecie sami sobie wyznaczać cele i do nich dążyć, i… wymagać - najwięcej od siebie samych.

          - Życie to sztuka kompromisu, to wartości, wyniesione z domu i szkoły. Życzę wam, żebyście w dorosłym życiu tego nie zatracili, a do domu i swojej szkoły wracali z chęcią i radością - mówił Antoni Kulpa - Wicestarosta Janowski.

          Za trud kształcenia i wychowania w imieniu rodziców dziękował nauczycielom - na ręce Wiesławy Dyjach - Dyrektor LO i Ireny Dycha - Wicedyrektor, Stanisław Mazur - Przewodniczący Rady Rodziców.

          Uczniów klas maturalnych liceum ogólnokształcącego i techników zawodowych żegnano również w Zespole Szkół „U Witosa”. - Są wśród was stypendyści Prezesa Rady Ministrów i Starosty Janowskiego, są laureaci i finaliści różnego rodzaju konkursów i olimpiad, są talenty muzyczno - artystyczne, są specjaliści w dziedzinie gastronomii, hotelarstwa, leśnictwa i logistyki. Przed wami matura. Otrzymaliście solidną wiedzę i umiejętności, bo nauczyciele sumiennie pracowali. Wierzę, że dobrze zdacie maturę, bo jesteście ku temu dobrze przygotowani - podkreślała Teresa Biernat - Dyrektor szkoły, przyjmując podziękowania pod adresem nauczycieli od Moniki Gałus - Przewodniczącej Rady Rodziców.

          Dodajmy, że najlepsi uczniowie odebrali nagrody książkowe i świadectwa z wyróżnieniem, a rodzice - listy gratulacyjne.

          Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych w LO i ZS obrazują dwie poniższe foto-galerie.  

          W tym samym czasie odbyła się uroczystość w Zespole Szkół Technicznych, o czym poczytamy na stronie w artykule Emilii Żuber - nauczyciela języka niemieckiego.

          Dodajmy, że ogółem świadectwo ukończenia szkoły otrzymało 313 uczniów z trzech szkół średnich, dla których organem prowadzącym jest Powiat Janowski (171 w Liceum Ogólnokształcącym, 86 w Zespole Szkół i 56 w Zespole Szkół Technicznych).

Tekst; foto: Alina Boś

 

 

Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wgórza

 

 

 

Zespół Szkół „U Witosa”

powrót

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Janowie Lubelskim

ul. Zamoyskiego 59
23-300 Janów Lubelski

tel. 015 8720 309
tel. 015 8725 450
fax. 015 8720 559

Godziny pracy:

Pn, Śr, Cz:      7:30 - 15:30
Wt:                   7:30 - 16:00
Pt:                    7:30 - 15:00
So, N:            nieczynne

NIP: 862-15-25-217
Więcej...

E-pocztówki

Zobacz galerie z: SLIDESHOW - E-Pocztowka

polecane wydarzenia

Statystyki

Unikalne wizyty:

Wszystkie wizyty:

Użytkownicy online:

Gminy powiatu janowskiego