Data: 18.02.2019 Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
Pożegnanie uczniów klas maturalnych w Zespole Szkół Technicznych
opublikowano: 2018-05-11 16:41:26

          W  dn. 27 kwietnia 2018 roku odbyła się uroczysta akademia poświęcona uczczeniu 227. rocznicy uchwalenia Konsytuacji 3 Maja oraz pożegnaniu uczniów klas maturalnych.

          W części pierwszej akademii zostały przybliżone wydarzenia historycznie z 1791 roku, które związane były z reformą przestarzałego ustroju ówczesnej Rzeczypospolitej.

          Druga część uroczystości pełna była wspomnień i wzruszeń, związanych z opuszczaniem murów szkolnych przez uczniów klas czwartych. Tegoroczni maturzyści odbierali świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy i puchary za osiągnięcia w różnych dziedzinach, a ich rodzice odebrali z rąk Dyrektora zasłużone listy gratulacyjne. Byli to Państwo: Monika Flis, Marzena Mazur, Beata Moskal, Zofia i Zbigniew Pasztaleńcowie, Anna i Dariusz Wójcikowie, Anna Pizoń i Beata Serwatka. W imieniu rodziców podziękowania dla dyrekcji szkoły oraz grona pedagogicznego za trud pracy oraz troskę okazaną młodzieży przekazała pani Beata Moskal, Przewodnicząca Rady Rodziców.

          Dyrektor szkoły wręczył świadectwa z wyróżnieniem uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce: Agnieszce Flis, Katarzynie Mazur, Karolinie Moskal, Dominice Pasztaleniec i Idze Wójcik z klasy 4 Technikum Ekonomicznego oraz Łukaszowi Pizoniowi i Oliwii Serwatce z klasy 4 Technikum Informatycznego. Puchary oraz dyplomy za osiągnięcia sportowe odebrali: Katarzyna Mazur, Dominika Pasztaleniec, Karolina Moskal, Sylwia Sulowska, Iga Wójcik z klasy 4 Technikum Ekonomicznego oraz Krzysztof Biżek, Krzysztof Rudnicki i Damian Siwek z klasy 4 Technikum Budowlanego. Jakub Peret z klasy 4 Technikum Budowlanego został nagrodzony za osiągnięcia artystyczne a Damian Siwek za zaangażowanie w działania na rzecz szkoły.  Za dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie zostali wyróżnieni: Adrian Mazur, Grzegorz Gałus i Mateusz Winiarczyk z klasy 4 Technikum Samochodowego, Piotr Sulowski z klasy 4 Technikum Budowlanego oraz Przemysław Białogłowski i Daniel Kiszka z klasy 4 Technikum Mechanicznego. Dyplomy za zaangażowanie w prace Szkolnego Koła Młodego Ekonomisty otrzymały uczennice z Technikum Ekonomicznego: Agnieszka Flis, Katarzyna Mazur, Karolina Moskal oraz Iga Wójcik.

          Przedstawiciele klas czwartych serdecznie podziękowali swoim wychowawczyniom, paniom: Iwonie Martynie, Magdalenie Peret i Kamili Surowskiej za opiekę, cierpliwość i przekazaną wiedzę.

          Oprawę artystyczną i muzyczną przygotowali uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich. Niespodzianką dla maturzystów okazały się drobne upominki od młodszych koleżanek i kolegów - czarne długopisy oraz batoniki na osłodę czekających ich w maju egzaminów.

          Wiersze, piosenki, skecz oraz prezentacja obejmująca najpiękniejsze wspólne chwile uczniów klas maturalnych i ich wychowawców w ciągu czterech ostatnich lat wywołały niejedną łzę wzruszenia. Był to „ostatni raz z moją klasą”.

Emilia Żuber - nauczyciel języka niemieckiego, foto: Kinga Kędziora - uczennica ZST

 
powrót

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Janowie Lubelskim

ul. Zamoyskiego 59
23-300 Janów Lubelski

tel. 015 8720 309
tel. 015 8725 450
fax. 015 8720 559

Godziny pracy:

Pn, Śr, Cz:      7:30 - 15:30
Wt:                   7:30 - 16:00
Pt:                    7:30 - 15:00
So, N:            nieczynne

NIP: 862-15-25-217
Więcej...

E-pocztówki

Zobacz galerie z: SLIDESHOW - E-Pocztowka

polecane wydarzenia

Statystyki

Unikalne wizyty:

Wszystkie wizyty:

Użytkownicy online:

Gminy powiatu janowskiego