Data: 19.09.2018 Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
Pożegnanie uczniów klas maturalnych w Zespole Szkół Technicznych
opublikowano: 2018-05-11 16:41:26

W  dn. 27 kwietnia 2018 roku odbyła się uroczysta akademia poświęcona uczczeniu 227. rocznicy uchwalenia Konsytuacji 3 Maja oraz pożegnaniu uczniów klas maturalnych.

W części pierwszej akademii zostały przybliżone wydarzenia historycznie z 1791 roku, które związane były z reformą przestarzałego ustroju ówczesnej Rzeczypospolitej.

Druga część uroczystości pełna była wspomnień i wzruszeń, związanych z opuszczaniem murów szkolnych przez uczniów klas czwartych. Tegoroczni maturzyści odbierali świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy i puchary za osiągnięcia w różnych dziedzinach, a ich rodzice odebrali z rąk Dyrektora zasłużone listy gratulacyjne. Byli to Państwo: Monika Flis, Marzena Mazur, Beata Moskal, Zofia i Zbigniew Pasztaleńcowie, Anna i Dariusz Wójcikowie, Anna Pizoń i Beata Serwatka. W imieniu rodziców podziękowania dla dyrekcji szkoły oraz grona pedagogicznego za trud pracy oraz troskę okazaną młodzieży przekazała pani Beata Moskal, Przewodnicząca Rady Rodziców.

Dyrektor szkoły wręczył świadectwa z wyróżnieniem uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce: Agnieszce Flis, Katarzynie Mazur, Karolinie Moskal, Dominice Pasztaleniec i Idze Wójcik z klasy 4 Technikum Ekonomicznego oraz Łukaszowi Pizoniowi i Oliwii Serwatce z klasy 4 Technikum Informatycznego. Puchary oraz dyplomy za osiągnięcia sportowe odebrali: Katarzyna Mazur, Dominika Pasztaleniec, Karolina Moskal, Sylwia Sulowska, Iga Wójcik z klasy 4 Technikum Ekonomicznego oraz Krzysztof Biżek, Krzysztof Rudnicki i Damian Siwek z klasy 4 Technikum Budowlanego. Jakub Peret z klasy 4 Technikum Budowlanego został nagrodzony za osiągnięcia artystyczne a Damian Siwek za zaangażowanie w działania na rzecz szkoły.  Za dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie zostali wyróżnieni: Adrian Mazur, Grzegorz Gałus i Mateusz Winiarczyk z klasy 4 Technikum Samochodowego, Piotr Sulowski z klasy 4 Technikum Budowlanego oraz Przemysław Białogłowski i Daniel Kiszka z klasy 4 Technikum Mechanicznego. Dyplomy za zaangażowanie w prace Szkolnego Koła Młodego Ekonomisty otrzymały uczennice z Technikum Ekonomicznego: Agnieszka Flis, Katarzyna Mazur, Karolina Moskal oraz Iga Wójcik.

Przedstawiciele klas czwartych serdecznie podziękowali swoim wychowawczyniom, paniom: Iwonie Martynie, Magdalenie Peret i Kamili Surowskiej za opiekę, cierpliwość i przekazaną wiedzę.

Oprawę artystyczną i muzyczną przygotowali uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich. Niespodzianką dla maturzystów okazały się drobne upominki od młodszych koleżanek i kolegów - czarne długopisy oraz batoniki na osłodę czekających ich w maju egzaminów.

Wiersze, piosenki, skecz oraz prezentacja obejmująca najpiękniejsze wspólne chwile uczniów klas maturalnych i ich wychowawców w ciągu czterech ostatnich lat wywołały niejedną łzę wzruszenia. Był to „ostatni raz z moją klasą”.

Emilia Żuber - nauczyciel języka niemieckiego, foto: Kinga Kędziora - uczennica ZST