Data: 19.09.2018 Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
Uważajmy na oszustów
opublikowano: 2018-07-06 09:43:46

Policja  ostrzega przed oszustami. Apelujemy zwłaszcza do osób starszych o rozwagę i rozsądek wobec nieznanych osób, które pukają do naszych mieszkań. Pomysłowość i przebiegłość oszustów jest nieograniczona.

Pod pozorem nadzwyczajnej okazji, nieszczęścia, podając się za krewnych, tzn. „metoda na wnuczka”, pracowników społecznych, urzędników lub funkcjonariuszy publicznych, wprowadzają w błąd swoje ofiary, zyskują ich zaufanie i okradają.

Oszuści mają swoje sposoby aby wyłudzić od nas pieniądze.   Nie obdarzajmy nieznajomych nadmiernym zaufaniem. Ostrzegamy przed zbyt pochopnym wydawaniem "potrzebującym" swoich oszczędności. Bądźmy bardziej ostrożni wobec przypadkowych osób zwracających się o pomoc finansową lub oferujących super okazje np. zakup wartościowych rzeczy. Jeżeli chcemy komuś pomóc starajmy się dokładnie wypytać o okoliczności, które skłoniły te osoby do szukania pomocy, przybrać inne osoby jako świadków. Tylko rozsądek i rozwaga w tym przypadku mogą uchronić nas przed staniem sie ofiarą naciągaczy.

Osoby, które spotkały się z taką sytuacją i mogą pomóc w identyfikacji oszustów, np. podanie rysopisu tych osób, zapisane numery rejestracyjne samochodów, którymi się poruszali, proszone są o kontakt z janowską policją. Ponadto w przypadku zauważenia osób, z których zachowania wynika, że mogą one dopuszczać się wyżej wymienionych przestępstw prosimy o telefoniczne powiadomienie dyżurnego KPP w Janowie Lubelskim, tel. 015 87-10-210 lub 112.

Komenda Powiatowa Policji