Data: 23.07.2018 Imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy
Awanse w Komendzie Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim
opublikowano: 2018-07-12 14:18:33

Dnia 11 lipca 2018 w Komendzie Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim w ramach 99 rocznicy Obchodów Święta Policji przyznano awanse na wyższy stopień policyjny. Akty mianowania wręczyli insp. Radosław Bąchór - zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie oraz Szymon Mroczek - komendant powiatowy policji.

Na stopień nadkomisarza mianowano komisarza Jacka Dzikowskiego.

Na stopień komisarza zostali mianowani czterej podkomisarze: Paweł Bielak, Małgorzata Cichocka, Norbert Hys, Robert Oleszczuk.

Na stopień aspiranta sztabowego awansował st. asp. Jakub Konwa. Starszym aspirantem została aspirant Faustyna Łazur.

Na stopień aspiranta awansowało siedmiu młodszych aspirantów: Paweł Abram, Grzegorz Aleksak, Czajkowski Paweł, Jargiło Tomasz, Nieściur Mariusz, Piszczek Rafał, Ruszecki Bartłomiej.

Na sierżantów sztabowych mianowano starszych sierżantów: Dorotę Czajkowską, Marcina Kiszkę, Ewę Piróg, Adama Pudło, Piotra Rębeckiego, Pawła Tura.

Na młodszego aspiranta awansował sierż. szt. Sławomir Flis.

Stopień sierżanta otrzymali starsi posterunkowi: Patryk Jargieła, Anna Kanty-Trybalska, Rafał Lisowski, Damian Stolarz.

Starszym posterunkowym został posterunkowy Damian Chmiel.

Nadinspektor dr Jarosław Szymczyk Komendant Główny Policji wyróżnił troje janowskich policjantów za szczególne osiągnięcia w służbie - asp. szt. Jana Papierza, asp. Pawła Czajkowskiego i sierż. szt. Dorotę Czajkowską. Natomiast insp. Robert Szewc Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie uznając szczególne osiągnięcia w pracy oraz nienaganną postawę w dotychczasowej służbie wyróżnił czterech policjantów z KPP - mł. asp. Mariusza Startka, mł. asp. Rafała Piszczka, asp. Faustynę Łazur i asp. szt. Wiesława Myszaka. Wyróżnienia otrzymali także pracownicy cywilni Komendy w Janowie Lubelskim - Beata Magier i Krzysztof Kuśmierczyk.

W imieniu wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych pracowników Komendy głos zabrała st. asp. Faustyna Łazur. - Te wyróżniania są dla nas bardzo ważne i dają nam świadomość właściwie wykonanej służby i pracy. Z pewnością będą motywacją do dalszego jej wykonywania w sposób rzetelny i na wysokim poziomie - mówiła.

Dyplom uznania  od burmistrza Janowa Lubelskiego Krzysztofa Kołtysia otrzymał asp. Jarosław Startek za działania zabezpieczające m.in. trasę przejazdów kolarskich i maratonów.

Na zakończenie Obchodów Święta Policji złożono kwiaty przed tablicą pamiątkową zamordowanego przez NKWD w Twerze komisarza Policji Państwowej - Eugeniusza Krupowicza.

Tekst i foto: Magdalena Bielak