Data: 24.04.2019 Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
11 medali dla Eski
opublikowano: 2019-04-12 11:57:15

30 - 31 marca 2019r w Staszowie, odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie - IV Otwarte Mistrzostwa Staszowa w pływaniu. W zawodach wzięło udział 327 osób z 16 klubów z róznych województw. Janów Lubelski reprezentował klub pływacki Eska, prowadzony przez trenerów Macieja Kramskiego i Bartłomieja Trelę.

Klub sportowy Eska wystawił 20 zawodników I zawodniczek w wieku 8 - 14 lat. Młodzież zaprezentowała się bardzo dobrze zdobywając dla klubu 11 medali i zajmując tym samym 8 miejsce w punktacji drużynowej. Eska zdobyła 1 złoty medal, 7 srebrnych I 3 brązowe.

W kategorii 14-15 lat złoty medal zdobyła Aleksandra Wydra, płynąc 100m stylem klasycznym uzyskując czas 1:27:16.

Srebrne medale zdobyli:
Aleksandra Wydra - 100m stylem dowolnym (1:09:77)
Aleksandra Wydra - 50 m stylem klasycznym (39:99)
Aleksandra Wydra - 200m stylem dowolnym (2:32:02)
Paweł Chmiel - 50m stylem motylkowym (34:23)
Paweł Chmiel - 100m stylem klasycznym (1:30:25)
Jędrzej Jargiło - 50m stylem grzbietowym (34:42)
Karol Sawicki - 50m stylem klasycznym (43:81)

Brąz zdobyli:
Jędrzej Jargiło - 50m stylem motylkowym (36:25)
Paweł Chmiel - 100m stylem motylkowym (1:20:43)

W kategorii 11 lat, brązowy medal zdobył Stanisław Sajdak - 100m stylem klasycznym (1:48:23).

Trenerzy Eski gratulują wszystkim uczestnikom i życzą powodzenia na kolejnych zawodach.

Iwona Kramska; foto: Maciej Kramski