Data: 24.04.2019 Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
Finał III Edycji Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej
opublikowano: 2019-04-12 12:45:55

Festiwal Piosenki Obcojęzycznej organizowany przez nauczycieli Zespołu Szkół 4 kwietnia miał już swoją III edycję! Do konkursu piosenek śpiewanych w wybranym języku obcym zgłosiło się 20 kandydatów ze szkół podstawowych i gimnazjów.

W jury zasiadali nauczyciele językowcy i gościnnie Dyrektor Gimnazjum Andrzej Tomczyk, którego ocena wykonywanych utworów pod względem wokalnym była dla nas niezwykle cenna. Udało się wyłonić zwycięzców, chociaż jury miało twardy orzech do zgryzienia, ponieważ wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Wspólnie podziwialiśmy umiejętności wokalne uczestników, pomysł i oryginalne wykonanie piosenek, jak również wrażenie artystyczne i estetyczne. Piosenki śpiewane były w jęz. angielskim, rosyjskim oraz niemieckim. Jury z zachwytem podziwiało umiejętności językowe młodych ludzi.

Wyniki obrad jury przedstawiają się następująco:
1 miejsce – Elżbieta Jakubiec z PSP im. Tadeusza Kościuszki w Białej Drugiej
2 miejsce – Magdalena Rawska z Publicznego Gimnazjum w Janowie Lub.
3 miejsce - Martyna Sosnówka i Julia Gałus z PSP im.ks.Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Godziszowie
       Dyrektor Teresa Biernat wręczyła nagrody i dyplomy z wyróżnieniem oraz pogratulowała wszystkim uczestnikom wspaniałych wyników w konkursie.

Szczególne podziękowania kierujemy do opiekunów uczestników konkursu, którzy w tak wspaniały sposób przygotowali swoich kandydatów, doceniamy Waszą pracę. Dziękujemy Wiesławie Drewniak, panu Markowi Sulowskiemu, pani Monice Świątek, pani Urszuli Wiechnik, Magdalenie Jaworskiej, Annie Moskal, Dianie Krzemińskiej i Agnieszce Wiechnik. Serdeczne podziękowania kierujemy również do Krystyny Ćwiek za przygotowanie nagród dla wszystkich uczestników w postaci pięknych śpiewników pieśni patriotycznych. Dziękujemy Dyrektorowi Janowskiego Ośrodka Kultury Łukaszowi Drewniakowi za udostępnienie nam sali widowiskowej oraz za sponsorowanie słodkiego poczęstunku dla wszystkich uczestników. Dziękujemy również panom z ekipy technicznej, którzy kierując nagłośnieniem, oświetleniem i wykorzystując efekty dymne sprawili, że młodzi artyści czuli się na scenie komfortowo i profesjonalnie.

Dla przypomnienia, festiwal piosenki organizowany jest w ramach obchodów święta patrona naszej szkoły Wincentego Witosa. „Majówka u Witosa” to okazja do zapoznania się z ofertą edukacyjną naszej szkoły, spotkania z młodzieżą, która w tym dniu przejmuje rolę gospodarza swojej szkoły i chętnie dzieli się informacjami jak również różnymi ciekawostkami z życia szkoły. Serdecznie zapraszamy do Zespołu Szkół wszystkich uczestników festiwalu do zaszczycenia nas jeszcze raz swoimi umiejętnościami wokalnymi 9 maja 2019r. Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy przy muzyce i poczęstunku.

A.Widz; Foto: I.Kramska, W.Drewniak