Data: 19.07.2019 Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego
Przegląd Piosenki Aktorskiej z "Jarzębiną"
opublikowano: 2019-04-15 09:00:34

        W ramach Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu 26 marca w teatrze „Capitol” w scenicznym półtoragodzinnym koncercie „Puls”, zespół „Jarzębina” uczestniczył w projekcie muzycznym, poświęconym częstochowskiej poetce Halinie Poświatowskiej.

        Pomysł inscenizacyjny był bardzo ciekawy. Dramaturgiczną całość słowną splatały ze sobą fragmenty biografii poetki, nagrane przez aktorkę i zarazem reżyserkę koncertu Marzenę Kopczyńską-Urlich, która podkreśliła, że jest to „muzyka zarażonych innością i chęcią bycia w innym miejscu, a może i w innym ciele”. To muzyka idealna, by w jej powolnym rytmie śpiewać wiersze Poświatowskiej. Oczywiście, najmocniej będą brzmiały te o miłości. I taką piosenkę o miłości, zatytułowaną „Czeremcha”, zaśpiewałyśmy razem z Emose Uhunmwangho, Renatą Przemyk („Modlitwa”) oraz z raperem Eldo („Usta w futrze”). Nasze ,,białe głosy” bardzo ładnie wkomponowały się w każdą z prezentowanych piosenek ku ogólnemu zadowoleniu. Przygotowaniem aranżacji zajął się James Morton - jeden z najzdolniejszych saksofonistów w Wielkiej Brytanii, na co dzień grający z zespołem The Herbaliser. 

        Do współpracy zaproszeni zostali muzycy (w większości pochodzący z Bristolu), którzy w dużej mierze tworzyli światową scenę trip-hop i drum & bass. Osiemnaście interpretacji wierszy Haliny Poświatowskiej zaśpiewali polscy wokaliści: Renata Przemyk, Wojciech Waglewski, Paulina Przybysz, Skubas, Natalia Sikora, Emose Uhunmwangho, Eldo, „Jarzębina”. Na tle multimedialnych obrazów i układów choreograficznych, zespół „Jarzębina” w składzie: Janina Oleszek, Janina Dyjach, Beata Oleszek, Monika Jargiło, Joanna Smagała i kierownik zespołu Irena Krawiec, zaprezentował się w regionalnym stroju biłgorajskim. Dwudniowy pobyt zespołu w całości pokrył organizator. Nad całością projektu „Puls” czuwała niezastąpiona Marzena Kopczyńska-Urlich.


Irena Krawiec; foto: archiwum zespołu

 

 

     
     
powrót

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Janowie Lubelskim

ul. Zamoyskiego 59
23-300 Janów Lubelski

tel. 015 8720 309
tel. 015 8725 450
fax. 015 8720 559

Godziny pracy:

Pn, Śr, Cz:      7:30 - 15:30
Wt:                   7:30 - 16:00
Pt:                    7:30 - 15:00
So, N:            nieczynne

NIP: 862-15-25-217
Więcej...

E-pocztówki

Zobacz galerie z: SLIDESHOW - E-Pocztowka

polecane wydarzenia

Statystyki

Unikalne wizyty:

Wszystkie wizyty:

Użytkownicy online:

Gminy powiatu janowskiego