Data: 19.07.2019 Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego
Spotkanie z doktorem Riadem Haidarem
opublikowano: 2019-04-15 12:21:39

Doktor Riad Haidar rozpoczął drogę do Parlamentu Europejskiego 12 kwietnia 2019 spotkaniem w Janowie Lubelskim.
- Odbudowanie silnej pozycji Polski w Unii Europejskiej to priorytet, jeśli chcemy skutecznie walczyć o środki unijne, które będą wspomagały służbę zdrowia i bezpośrednio nas pacjentów - mówi Haidar.

Doktor Riad Haidar wybiera się do Brukseli, aby pozyskać jak najwyższe dotacje dla Polski. Nie ukrywa, że jego priorytetem są dzieci i szpital, jednak z sukcesami od 30 lat łączy rolę lekarza i polityka. Obecnie jest radnym sejmiku województwa lubelskiego.
        - To dla nas ogromna szansa. Po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii możemy stanowić o sile Europy. Możemy negocjować wysokie dotacje i dobre warunki uzyskania wsparcia, jednak do Brukseli musimy wysłać ludzi doświadczonych, których celem jest służba naszemu społeczeństwu - dodaje doktor Riad Haidar.
        Ordynator Oddziału Neonatologii Szpitala Wojewódzkiego w Białej Podlaskiej startuje z listy szerokiego porozumienia Koalicji Europejskiej. Kandydat SLD zajmuje wysokie 3-cie miejsce na liście w okręgu lubelskim.
        Spotkanie w Janowie Lubelskim to początek cyklu spotkań z mieszkańcami województwa lubelskiego. Kolejnymi przystankami będą m.in. Chełm, Zamość, Hrubieszów, Włodawa i Lublin.
        - Zachęcam wszystkich Polaków aby 26 maja wybrali się do lokali wyborczych i zagłosowali na swojego kandydata. Będę wdzięczny za każdy głos i dobre słowo na mój temat - kończy doktor Riad Haidar.
        Na co dzień Doktor Haidar ratuje życie noworodków na oddziale im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy, który powstał dzięki bliskiej wieloletniej współpracy z Jurkiem Owsiakiem i WOŚP. Jego działalność można śledzić wraz z wieloma tysiącami fanów na facebook’u wpisując w wyszukiwarce Riad Haidar.

Adam Wiczuk; foto: APFoto