Data: 21.05.2019 Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
"Bezpieczna Majówka w Zespole Szkół u Witosa" po raz 9
opublikowano: 2019-05-13 14:38:35

Piknikowa atmosfera, program artystyczny, zawody strzeleckie, gry terenowe, symulator jazdy (strefa zgniotu i alkogogle), akcja honorowego krwiodawstwa a do tego pokaz sprzętu Jednostki Wojskowej z Zamościa i pokaz barmański w wykonaniu Krzysztofa Drabika - trzykrotnego (jedynego) Mistrza Polski, Mistrza Europy, Mistrza Chin i Dalekiego Wschodu oraz Wicemistrza Świata w sztuce „flair” (efektownej pracy za barem) - tak w wielkim skrócie można scharakteryzować „Bezpieczną Majówkę” w Zespole Szkół „U Witosa”, która tym razem odbyła się po raz dziewiąty.

- Uczniowie naszej szkoły osiągają dobre wyniki w nauce i sporcie. Na wyposażenie placówki w nowoczesne pracownie, na kształcenie młodzieży, staże i praktyki zagraniczne oraz realizowane obecnie 22 różnego rodzaju kursy zawodowe szkoła pozyskała z funduszy unijnych i krajowych około 5 mln zł - informowała z dumą Teresa Biernat - Dyrektor szkoły.

Pani Dyrektor poruszyła też kwestię budowy hali sportowej. - Szkoła przynależy m.in. do struktury samorządowej, dlatego dzisiaj pragnę podziękować władzom i pracownikom powiatu za zrozumienie jej potrzeb, za obiecaną budowę hali sportowej, dzięki której spełni się nasze marzenie o lepszej polskiej szkole - janowskiej szkole. Apeluję do rodziców i władz samorządowych - tylko dzięki międzyludzkiej życzliwości nasza szkoła może się nieustannie rozwijać.

Do tematu sportowej inwestycji odniósł się Artur Pizoń - Starosta Janowski. - Na dzień dzisiejszy, na budowę hali mamy niespełna 4 mln zł z Ministerstwa Sportu. Pół miliona zł ma dołożyć gmina Janów, ale do pełnej kwoty brakuje nam jeszcze 3 mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. W tej chwili, czekamy na decyzję Narodowego Funduszu - wyjaśniał, nawiązując do pewnej inicjatywy... - Na jednej z sesji powiatowych mocno wybrzmiała deklaracja pani Dyrektor oraz aktywnych przedstawicieli Rady Rodziców i Rady Pedagogicznej o powołaniu Społecznego Komitetu Budowy Hali Sportowej w Zespole Szkół „U Witosa”. Informacja poszła w eter. Wiele osób stawia szanownych państwa za przykład dobrego działania, tym bardziej, że w dzisiejszych czasach rzadko kto chce pracować społecznie, a więc za darmo, angażując swój czas i umiejętności, siły i uwagę na gromadzenie dodatkowych funduszy, np. na wyposażenie obiektu. Jestem zbudowany taką postawą, za którą - w imieniu członków Zarządu Powiatu i radnych powiatowych - serdecznie dziękuję. Cieszę się, że mamy takiego sprzymierzeńca, który będzie swoją drogą pozyskiwał środki finansowe na ten cel.

Jak co roku, w majówce uczestniczyli uczniowie niższych roczników z różnych szkół (wraz z dyrektorami i nauczycielami), pracodawcy oraz przedstawiciele służb mundurowych, instytucji i urzędów. Wśród gości byli także księża dziekani - Jacek Staszak i Jacek Beksiński, Jerzy Bielecki - Poseł na Sejm RP, mec. Tadeusz Flis, reprezentujący prof. Andrzeja Stanisławka - Wiceministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ryszard Majkowski - Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego, Artur Pizoń i Michał Komacki - Starosta i Wicestarosta Janowski, radni powiatowi: Antoni Kulpa, Stanisław Mazur i Sławomir Dworak - Przewodniczący Rady oraz Krystyna Ćwiek - Przewodnicząca Rady Miejskiej.

Alina Boś; foto: Iwona Kramska