Data: 18.07.2019 Imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta
Samorząd Województwa Lubelskiego apeluje o udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego 26 maja br.
opublikowano: 2019-05-13 12:06:38

We wtorek, 14 maja br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie odbyła się konferencja prasowa, poświęcona zbliżającym się wyborom do Parlamentu Europejskiego. Przedstawiciele władz samorządu zaapelowali o jak największy udział w wyborach 26 maja br.

W konferencji prasowej uczestniczył Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego Michał Mulawa oraz wicemarszałek województwa Dariusz Stefaniuk.

- Martwi nas niska frekwencja, pięć lat temu w kraju wyniosła zaledwie 23%. Chcemy obudzić mieszkańców regionu, aby poszli do wyborów. Udział w nich jest formą budowania społeczeństwa obywatelskiego. - mówił marszałek Jarosław Stawiarski.

- Budujmy silne Lubelskie - apelował z kolei przewodniczący sejmiku Michał Mulawa. - Jeżeli chcemy zbudować silną Lubelszczyznę, musimy mieć swoich przedstawicieli w Parlamencie Europejskim. Pokażmy, że społeczeństwo obywatelskie w naszym regionie ma się naprawdę dobrze. Pokażmy, jak ważne jest dla nas to, co dzieje się w Europie i to co dzieje się dzięki temu w regionie lubelskim.

- Liczę na Państwa pomoc przy okazji wyborów - dodał wicemarszałek województwa Dariusz Stefaniuk, kierując swoje słowa do przedstawicieli mediów. - Miałbym apel, abyście Państwo w swoich gazetach, programach telewizyjnych, stacjach radiowych czy portalach internetowych informowali mieszkańców, gdzie i jak mogą zagłosować. Osoby, które planują odpoczynek w tym czasie mogą pobrać zaświadczenie, uprawniające do głosowania w innym miejscu. Możemy głosować m.in. w różnych placówkach konsularnych i ambasadach oraz w wyznaczonych placówkach, podanych na stronie MSZ.

List władz samorządowych z apelem o udział w wyborach 26 maja br. do Parlamentu Europejskiego trafi do ponad 780 tysięcy domostw na Lubelszczyźnie.

Remigiusz Małecki - rzecznik marszałka województwa lubelskiego