Data: 21.08.2019 Imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty
Nowe sprzęty w Sali Doświadczania Świata w ORW
opublikowano: 2019-06-07 10:22:36

Sala Doświadczania Świata jest miejscem, w którym dzieci, młodzież jak i dorośli mogą poznawać wybrane fragmenty rzeczywistości w wyizolowanym, bezpiecznym środowisku. Jest to specjalnie wyodrębnione pomieszczenie wyposażone w różnego rodzaju urządzenia stymulujące rozwój zmysłów.

W bieżącym roku szkolnym Sala Doświadczania Świata Ośrodka Rewalidacyjno- Wychowawczego w Janowie Lubelskim zyskała nowe wyposażenie.
        Największą atrakcją jest Magiczny Dywan. To interaktywna pomoc dydaktyczna łącząca multimedia z aktywnością ruchową. Umieszczony pod sufitem projektor tworzy wirtualny „Magiczny Dywan” łączący wiele różnorakich środków przekazu: obrazy, teksty, animację, muzykę, wideo, które wspomagają rozwój psychofizyczny dziecka.

Kolejnym nabytkiem jest Panel Świetlny, urządzenie, które posiada 9 różnych kolorowych pól uruchamianych ruchem ręki. Przytrzymując dłużej rękę na wybranym kolorze można ściemniać lub rozjaśniać światło.
        Następnym jest zestaw Paneli Sensorycznych, który zawiera 10 paneli do terapii ręka - stopa.
        Wytwornica baniek mydlanych Junior to prawdziwa bańkowa przygoda. Po uruchomieniu urządzenia w powietrze wzbijają się dziesiątki baniek mydlanych, tworząc fantastyczny efekt.

Dzięki tym urządzeniom Wychowankowie Ośrodka mają możliwości odbierania nowych bodźców, wzbogacania doświadczeń oraz cieszenia się doznaniami zmysłowym.

Cena zakupionego sprzętu to blisko 15 tysięcy złotych, a zakup ten został sfinansowany przez firmę CATERPILLAR POLAND SP Z O O z siedzibą w Janowie Lubelskim.

Tomasz Flis- nauczyciel ORW; Foto: pracownicy ORW