Data: 18.06.2019 Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
Wychowankowie "Promyka" uczestniczyli w imprezie profilaktycznej "NIEĆPA" i koncercie Blue Cafe
opublikowano: 2019-06-10 08:26:45

Dnia 6.06.2019r kolejny raz wychowankowie placówki „Promyk” w Janowie Lubelskim mogli uczestniczyć w ciekawym wydarzeniu, jakim jest impreza profilaktyczna z cyklu „NIEĆPA” promująca zdrowy styl życia bez używek i alkoholu. „NIEĆPA” to ogólnopolska akcja profilaktyczna. Organizatorzy chcą nakłonić młodych ludzi, by powiedzieli „NIE” trzem uzależnieniom: zażywaniu narkotyków, piciu alkoholu i paleniu papierosów.

Koncert skierowany jest do osób uzależnionych lub zagrożonych uzależnieniem, członków ich rodzin oraz pracowników organizacji pozarządowych prowadzących działalność w zakresie rozwiązywania problemów uzależnień.
        Patronat honorowy nad wydarzeniem przejęli Marszałek Województwa Lubelskiego, oraz Prezydent Miasta Lublina.
        Program imprezy od kilku lat pozostaje taki sam. Pierwsza część poświęcona jest profilaktyce. Przedstawiciel organizacji działającej na rzecz przeciwdziałania narkomanii opowiada o zagrożeniach, jakie niesie zażywanie narkotyków oraz o tym, gdzie osoba zagrożona może uzyskać pomoc. Później pora na zabawę i koncerty.
        Impreza odbyła się w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” w Lublinie z udziałem niezawodnego zespołu „STO%” z Piotrem Nagielem na czele, który od wielu lat co roku supportuje gwiazdę wieczoru. W tegorocznej edycji był to zespół Blue Cafe.
        Wszyscy uczestnicy bardzo dobrze się bawili. Jesteśmy pewni, że w następnym roku, z przyjemnością weźmiemy udział w tym wydarzeniu. Każda forma propagowania zdrowego stylu życia bez nałogów jest odpowiednia do spędzenia wspólnie wolnego czasu.

Barbara Białek; Foto: archiwum Placówki „Promyk”