Data: 21.08.2019 Imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty
Leśnicy z Zespołu Szkół triumfują w Turnieju Wiedzy Przyrodniczo-Łowieckiej
opublikowano: 2019-06-10 09:11:43

Dnia 23 maja odbył się Turniej Wiedzy Przyrodniczo-Łowieckiej, zorganizowany przez Nadleśnictwo Janów Lubelski (Ośrodek Edukacji Ekologicznej) dla uczniów gimnazjów i 9. szkół średnich.

Do Turnieju wiedzy przyrodniczo-łowieckiej pod kierunkiem Andrzeja Frani - nauczyciela przedmiotów zawodowych przystąpili uczniowie I klasy Technikum Leśnego: Paweł Placha, Marcin Garbacz oraz Aleksandra Zagóra, która zajęła I miejsce.

Najlepsza skrzynka lęgowa to następna rozgrywka, w której uczestniczyli uczniowie klasy I i II: Weronika Siembida, Natalia Dycha oraz Szymon Wojciechowski, który zajął II miejsce.

Do współzawodnictwa w konkursie plastycznym o tematyce przyrodniczej przystąpiły uczennice I i II klasy: Natalia Dycha, Faustyna Bryl i Zuzanna Maziarz. Rozgrywka przyniosła wiele emocji uczestnikom, a Zuzannie Maziarz ze swoim szkicem „Jeleń we mgle” udało się zdobyć III miejsce.

Ola, Szymon, Zuza, gratulacje!

Jesteśmy dumni z naszej młodzieży, która zdobyła wysokie noty i cenne nagrody. Podczas Turnieju, uczniowie mieli okazję podziwiać pokazy umiejętności sokołów i psów myśliwskich. Na próbę zostały też wystawione umiejętności strzeleckie uczniów na specjalnie stworzonej strzelnicy laserowej. Szczególne podziękowania kierujemy do grupy leśników i myśliwych z Janowa Lubelskiego za zorganizowanie tej ciekawej imprezy oraz za przygotowanie obfitego poczęstunku z dziczyzną w głównej roli, ciastem i napojami. Zdrowa rywalizacja wraz z wiedzą i umiejętnościami jest okazją na dobre i wartościowe spędzenie czasu przez młodzież.

Czekamy na kolejne tego typu wyzwania!

Agnieszka Widz; foto: nadesłano