Data: 21.08.2019 Imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty
„Lekcja na 12 gwiazdek” w Zespole Szkół „U Witosa”
opublikowano: 2019-06-12 10:23:55

Jak pokazać młodym Polakom, wchodzącym w dorosłość, że Unia Europejska bezpośrednio dotyczy wielu obszarów ich codziennego życia? Jak przekonać, że oni sami mogą mieć wpływ na decyzje, podejmowane przez instytucje unijne? - Na te pytania odpowiada kampania edukacyjna „Lekcja na 12 gwiazdek”, realizowana przez Stowarzyszenie Społeczno-Ekonomiczne ABSOLWENT przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie i Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

W związku z tym, 5-ego czerwca w Zespole Szkół miały miejsce warsztaty europejskie, poświęcone Unii Europejskiej z uwzględnieniem praktycznego wymiaru członkostwa Polski w UE i jego wpływu na codzienne życie obywateli.

W projekcie uczestniczą szkoły ponadpodstawowe z województwa lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego i świętokrzyskiego. Z województwa lubelskiego zostało wyróżnionych 5 szkół, w tym nasza szkoła.

Udział w akcji edukacyjnej pozwoli młodzieży wykorzystać szanse, jakie daje członkostwo Polski w UE - chodzi o pracę, studia czy wolontariat w krajach UE.

Warsztaty prowadzone były przez dwuosobowy zespół - eksperta z zakresu integracji europejskiej oraz animatora młodzieżowego z doświadczeniem europejskim. W zajęciach wzięło udział 32 uczniów, podzielonych na grupy. Prowadzący zastosowali aktywne metody przekazu, dyskusje i ćwiczenia warsztatowe, co sprawiło, że zajęcia upływały żwawo i błyskawicznie. Wszyscy uczniowie otrzymali materiały dydaktyczne, a najbardziej aktywni - atrakcyjne nagrody rzeczowe.

M. Pelczar; foto: archiwum szkoły