Data: 18.07.2019 Imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta
Patriotyczne Powiatowe Koncertowanie
opublikowano: 2019-07-08 14:11:39

W 2019 roku przypada 80-ta rocznica wybuchu II wojny światowej. Wiceminister kultury Jarosław Sellin uważa, że w historii Polski II wojna światowa jest wydarzeniem najbardziej traumatycznym. Dlatego rocznica wybuchu wojny będzie obchodzona nie tylko jednego dnia i nie tylko w Polsce.

Wójt Gminy Godziszów Pan Józef Zbytniewski, Gminne Centrum Kultury i Promocji w Godziszowie oraz Starostwo Powiatowe w Janowie Lubelskim zaprosili mieszkańców powiatu janowskiego na wspólne Powiatowe Patriotyczne Koncertowanie do Zdziłowic, włączając się tym samym w obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej. Jednocześnie patriotyczne koncertowanie wplotło się w upamiętnienie 450 rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej. Tego dnia głównie uroczystości odbyły się w Lublinie.

Wójt Gminy Godziszów przywitał wszystkich przybyłych gości oraz współorganizatorów: Posła na Sejm RP Pana Jerzego Bieleckiego, Starostę Janowskiego Pana Artura Pizonia, Sekretarza Gminy Godziszów Panią Marzenę Ligaj, Dyrektora PSP ze Zdziłowic Panią Wiesławę Gąbkę z pracownikami, Radnego Powiatu Janowskiego Pana Zenona Zyśko oraz Pawła Golca, Radnych i Sołtysów z Gminy Godziszów. W przemówieniu podkreślił wagę Patriotycznego Koncertowania nawiązując do rocznic historycznych przypadających w tym roku i zaprosił wszystkich do posłuchania repertuaru przygotowanego przez przybyłe zespoły. Pan Wójt pogratulował ze sceny Stefanowi Maziarczykowi okaryniście z naszej gminy, który zajął I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu. Wagę i słuszność patriotycznego koncertowania podkreślił również w swoich przemówieniach Pan Jerzy Bielecki Poseł na Sejm RP oraz Pan Artur Pizoń Starosta Janowski.

Uroczystość rozpoczęła się występem Zespołu dziecięco młodzieżowego „Zdziłowianeczki” działającego przy GCKiP w Zdziłowicach. Na deskach sceny w Zdziłowicach koncertowali: Zespół wokalno - instrumentalny „Teraz wszyscy razem” z Batorza, Zespół „Piłatczanki”, Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich „Biała Łada” z gminy Chrzanów, Zespół Śpiewaczy z Godziszowa, Solistka Grażyna Dolińska z gminy Chrzanów, Zespół „Roztoczanki” z gminy Dzwola, Zespół „Borowiacy” z gminy Dzwola, Zespół Kawęczynianki, Solistka Janina Chmiel z Wólki Ratajskiej, Stefan Maziarczyk -instrumentalista, Zespół Śpiewaczy ze Zdziłowic.

Na zakończenie organizatorzy wręczyli podziękowania wszystkim zespołom za tak piękne i wspaniałe występy. Pogoda tego dnia była przepiękna i sprzyjała wspólnemu koncertowaniu, które już wpisuje się w tradycję naszej gminy. W drugiej połowie imprezy wszyscy bawili się przy nieco innej muzyce. Zagrali dla obecnych Zespół Majron, Zespól „Don Vasyl Junior”, a na zakończenie DJ Axel.

A.Jaskowska; Foto A.Machulak

Fotogaleria cz.1: http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,3C9DF128255899A52ADCAFBC06B863705E3D4E8C#/

Fotogaleria cz.2: http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,5F76066390F35CD723EACF5A670C76E94AB9AC3E#/