Data: 19.07.2019 Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego
Oddaj makulaturę, pomóż powodzianom. Akcję charytatywną organizuje janowskie Starostwo
opublikowano: 2019-07-10 12:45:23

Zbiórkę makulatury na cele charytatywne organizuje janowskie Starostwo, inicjator akcji.
        - Pomóc może każdy. Pieniądze ze sprzedaży zostaną przeznaczone na rzecz powodzian w gminie Modliborzyce - informuje Artur Pizoń - Starosta Janowski.
        Tym sposobem, urzędnicy ze Starostwa i jednostek organizacyjnych oczyszczą pomieszczenia z papierowych dzienników, roczników i innych szpargałów. A że codziennie - czy to w pracy czy w domu, dostajemy ogromne ilości darmowego papieru, to w grę wchodzą tony makulatury, która zostanie przetworzona jeszcze raz.
        Oprócz urzędników, papierowy surowiec mogą oddawać inni mieszkańcy powiatu. Makulatura gromadzona jest w jednym z garaży janowskiego Starostwa przy ulicy Zamoyskiego 59 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 15.00 (telefon kontaktowy - 15 8725484).

Oddawać można tekturę (zwykłą i falistą), kartony, gazety, ulotki, katalogi, foldery, prospekty, książki (bez foliowanych okładek), zeszyty, ćwiczenia i podręczniki (bez bindowanych brzegów). Makulatura musi być sucha, najlepiej popakowana w pudła lub paczki, powiązana sznurkiem.
        - Jest to nie tylko forma pomocy, ale i okazja do zatroszczenia się o środowisko naturalne. W akcję zbierania makulatury mogą się włączyć inne gminy i urzędy, szkoły i biblioteki, instytucje, firmy i osoby prywatne. Zapraszam. Razem możemy więcej - zachęca do udziału Starosta.
        I jeszcze jedno. Makulatura, nie przetwarzana na nowy papier, jest śmieciem, a przetwarzana - ratuje drzewa (oddając makulaturę, chronimy drzewa przed wycinką; tona makulatury ratuje około 17 drzew).
        Akcja potrwa do końca lipca (w przypadku zainteresowania - zostanie powtórzona).

Tekst; foto: Alina Boś