Data: 10.04.2020 Imieniny: Borysławy, makarego, Michała
Wycieczka ŚDS w Janowie Lubelskim do Bałtowa
opublikowano: 2019-09-03 11:50:05

        Dnia 30 sierpnia uczestnicy ŚDS w Janowie Lubelskim wraz z pracownikami i rodzicami odbyli wycieczkę do Jurajskiego Parku w Bałtowie.
        Niezwykłą przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania zaginionego świata dinozaurów. Tam pod opieką przewodnika poznaliśmy wymarłe gatunki olbrzymich dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń.

        Ich naturalna wielkość robiła ogromne wrażenie, a co niektórych nazw, nie sposób było wypowiedzieć, nie łamiąc przy tym języka. Następnie, z dużym entuzjazmem udaliśmy się do muzeum, gdzie z zaciekawieniem obejrzeliśmy różne skamieniałości. Były to kości dinozaurów, szczątki morskich gadów, zęby rekinów, koralowce, głowonogi i inne przedziwne rośliny.

        Kolejną atrakcją była wizyta w prehistorycznym oceanarium. Tam, za pomocą technologii trójwymiarowego przekazu, przenieśliśmy się do świata z przed milionów lat. Podróż do przeszłości, napędziła niektórym nie lada strachu, o czym świadczyły przerażone krzyki i mocne przytulanie się do opiekunów. Wielkim emocjom nie było końca.

        Kolejnym etapem był seans w kinie emocji 5D. Tam przeżyliśmy kolejną przygodę, po której uśmiechy nie schodziły nam z twarzy. Po sporej dawce wrażeń, przyszła kolej na dalszą część programu.

        W parku rozrywki huśtaliśmy się ogromną łodzią, która w szczytowych momentach, rozhuśtana - stawała prawie pionowo. Uczestniczyliśmy również w przyrodniczych warsztatach plastycznych, podczas których poznaliśmy jak powstają skamieniałości i każdy wykonał własną pracę. Po warsztatach udaliśmy się na zasłużony obiad. Nasyceni pysznym obiadem, wyruszyliśmy w poszukiwaniu kolejnych atrakcji.

        Jeszcze dobrze nie ochłonęliśmy z poprzednich wrażeń, a już czekał na nas Zwierzyniec Bałtowski, gdzie na obszarze 40 ha puszczone wolno spacerują dzikie zwierzęta, które oglądaliśmy przez okna amerykańskich schoolbusów.

        Na zakończenie skorzystaliśmy z przejażdżki konno i aby emocje nie opuściły nas zbyt szybko, najodważniejsi, udali się na zjazd rollercoasterem. Pełni wrażeń i niezapomnianych przygód wróciliśmy do domów.


Opr. Anna Kaproń

     
powrót

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Janowie Lubelskim

ul. Zamoyskiego 59
23-300 Janów Lubelski

tel. 015 8720 309
tel. 015 8725 450
fax. 015 8720 559

Godziny pracy:

Pn, Śr, Cz:      7:30 - 15:30
Wt:                   7:30 - 16:00
Pt:                    7:30 - 15:00
So, N:            nieczynne

NIP: 862-15-25-217
Więcej...

E-pocztówki

Zobacz galerie z: SLIDESHOW - E-Pocztowka

polecane wydarzenia

Statystyki

Unikalne wizyty:

Wszystkie wizyty:

Użytkownicy online:

Gminy powiatu janowskiego