Data: 20.09.2019 Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
Wycieczka ŚDS w Janowie Lubelskim do Bałtowa
opublikowano: 2019-09-03 11:50:05

Dnia 30 sierpnia uczestnicy ŚDS w Janowie Lubelskim wraz z pracownikami i rodzicami odbyli wycieczkę do Jurajskiego Parku w Bałtowie.
        Niezwykłą przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania zaginionego świata dinozaurów. Tam pod opieką przewodnika poznaliśmy wymarłe gatunki olbrzymich dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń.

Ich naturalna wielkość robiła ogromne wrażenie, a co niektórych nazw, nie sposób było wypowiedzieć, nie łamiąc przy tym języka. Następnie, z dużym entuzjazmem udaliśmy się do muzeum, gdzie z zaciekawieniem obejrzeliśmy różne skamieniałości. Były to kości dinozaurów, szczątki morskich gadów, zęby rekinów, koralowce, głowonogi i inne przedziwne rośliny.

Kolejną atrakcją była wizyta w prehistorycznym oceanarium. Tam, za pomocą technologii trójwymiarowego przekazu, przenieśliśmy się do świata z przed milionów lat. Podróż do przeszłości, napędziła niektórym nie lada strachu, o czym świadczyły przerażone krzyki i mocne przytulanie się do opiekunów. Wielkim emocjom nie było końca.

Kolejnym etapem był seans w kinie emocji 5D. Tam przeżyliśmy kolejną przygodę, po której uśmiechy nie schodziły nam z twarzy. Po sporej dawce wrażeń, przyszła kolej na dalszą część programu.

W parku rozrywki huśtaliśmy się ogromną łodzią, która w szczytowych momentach, rozhuśtana - stawała prawie pionowo. Uczestniczyliśmy również w przyrodniczych warsztatach plastycznych, podczas których poznaliśmy jak powstają skamieniałości i każdy wykonał własną pracę. Po warsztatach udaliśmy się na zasłużony obiad. Nasyceni pysznym obiadem, wyruszyliśmy w poszukiwaniu kolejnych atrakcji.

Jeszcze dobrze nie ochłonęliśmy z poprzednich wrażeń, a już czekał na nas Zwierzyniec Bałtowski, gdzie na obszarze 40 ha puszczone wolno spacerują dzikie zwierzęta, które oglądaliśmy przez okna amerykańskich schoolbusów.

Na zakończenie skorzystaliśmy z przejażdżki konno i aby emocje nie opuściły nas zbyt szybko, najodważniejsi, udali się na zjazd rollercoasterem. Pełni wrażeń i niezapomnianych przygód wróciliśmy do domów.

Opr. Anna Kaproń