Data: 20.09.2019 Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
Startuje Masz Głos - ogólnopolska akcja szkoleniowa
opublikowano: 2019-09-10 10:35:10

W całym kraju rusza kolejna edycja akcji Masz Głos, która zmienia Polskę i buduje dialog pomiędzy społecznością lokalną, a władzami samorządowymi. Akcja Masz Głos jest przedsięwzięciem ogólnopolskim, realizowanym od 2006 r. przez Fundację im. Stefana Batorego we współpracy z organizacjami partnerskimi.

Akcja pomaga aktywnym lokalnie lub gotowym zaangażować się w działanie, jak dokonywać zmian w najbliższym otoczeniu zgodnie z potrzebami mieszkanek i mieszkańców oraz we współpracy z władzami samorządowymi. Udział w akcji jest bezpłatny i zapewnia dostęp do wiedzy, szkoleń oraz wsparcia w rozwiązywaniu problemów lokalnych, którego udzielają koordynatorzy Masz Głos, działający regionalnie w całej Polsce.

W akcji Masz Głos udział mogą wziąć
:

• organizacje społeczne,
  • stowarzyszenia i fundacje,
  • grupy sąsiedzkie,
  • młodzieżowe rady gmin i rady seniorów,
  • sołectwa, rady osiedli,
  • lokalne gazety i portale informacyjne,
  • grupy nieformalne,
  • instytucje publiczne (np. szkoły, biblioteki, ośrodki kultury).

Uczestników akcji Masz Głos wspierają koordynatorzy regionalni, którzy podpowiadają, jak zrealizować pomysł na zmianę lub jak rozwiązać lokalny problem.
Są ekspertami w dziedzinie współpracy mieszkańców z samorządem i działają w każdym województwie, więc są bliżej uczestników akcji, mogą być na spotkaniu danej społeczności lub na posiedzeniu rady gminy czy miasta.
W województwie lubelskim, podkarpackim, świętokrzyskim i małopolskim wsparcia w ramach akcji Masz Głos udziela Stowarzyszenie Homo Faber.

Akcja Masz Głos jest dla wszystkich. Można zgłosić się na dwa sposoby:

• Na szkoleniu wojewódzkim poświęconym pierwszym krokom w aktywności lokalnej. Szkolenia są bezpłatne, otwarte i nie zobowiązuje do zapisania się do akcji.

Więcej informacji na stronie internetowej Stowarzyszenia Homo Faber