Data: 20.10.2019 Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Poseł Bielecki i Senator Czelej spotkali się z mieszkańcami powiatu janowskiego
opublikowano: 2019-10-07 10:30:00

Sezon przedwyborczy. W całym kraju kandydaci do Sejmu i Senatu spotykają się z mieszkańcami, by przekonać ich do swych racji. Nie inaczej było w Janowie, gdzie z mieszkańcami powiatu spotkało się dwóch przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości: Jerzy Bielecki - Poseł na Sejm RP i Senator Grzegorz Czelej.

Spotkanie rozpoczęto od uczczenia minutą ciszy zmarłego Kornela Morawieckiego - działacza opozycji antykomunistycznej w czasach PRL.

O rozwoju przedsiębiorczości, służbie zdrowia, budowie infrastruktury komunikacyjnej i rynku pracy w kontekście „Dobrej Zmiany” mówił Poseł Bielecki.

Bieleckiego popiera Burmistrz Krzysztof Kołtyś. - Trudno jest zainteresować problemami Janowa posła spoza powiatu i dlatego warto mieć w Rządzie „swojego” przedstawiciela, a zwłaszcza posła, który jest w partii, mającej większość w Sejmie - informował.

U boku Bieleckiego stoi także Artur Pizoń - Starosta Janowski. - Dzięki pomocy Posła, udaje nam się pozyskać środki finansowe na lokalne inwestycje (typu modernizacja szpitala czy lądowisko), ponieważ reprezentuje on w Rządzie nasze interesy - podkreślał.

Bieleckiego i Czeleja wspiera też Jan Frania - Wiceprezes PGE Dystrybucja S.A., który zachęcał do udziału w wyborach i skorzystania z programu „Mój Prąd”. Daniel Rawski z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekonywał do ubiegania się o dofinansowanie na termomodernizację budynków z programu „Czyste Powietrze”.

Spotkanie, w którym uczestniczyło około stu osób, zakończyła ożywiona dyskusja, m.in. na temat frekwencji i mobilizacji nieprzekonanych do pójścia na wybory, a wybory już… 13 października.

Alina Boś; foto: Iwona Kramska