Data: 27.02.2020 Imieniny: Gagrieli, Liwii, Leonarda
Kamila Góra - Pikula szefową oddziału powiatowego ZNP
opublikowano: 2019-10-07 10:53:02

        Kamila Góra - Pikula została szefową janowskiego oddziału powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego. Na stanowisko Prezesa została powołana na okres 5 lat, czyli do 31 sierpnia 2024 roku. Ma 36 lat, 13 lat pracy i stopień nauczyciela dyplomowanego. W Zespole Szkół „U Witosa” jako nauczyciel języka angielskiego pracuje od 12 lat. Absolwentka filologii angielskiej w Łodzi, ukończyła studia podyplomowe w zakresie tłumaczenia tekstów unijnych i biznesowych. W październiku podjęła kolejne studia podyplomowe, tym razem z zarządzania oświatą.

        Młodą kandydatkę na stanowisko Prezesa zgłosiła Bożena Czapla - nauczyciel Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza, pełniąca w 4-osobowym Zarządzie związku funkcję Sekretarza. Wiceprezesem związku została Bożena Pikula. W Zarządzie zasiada również Ryszard Boryński. Nadzór nad działalnością Zarządu pełni Komisja Rewizyjna w składzie: Barbara Rogoża, Anna Śmiałek i Aneta Kwaśnik jako Przewodnicząca.

        Ogółem, powiatowe struktury ZNP zrzeszają 160 nauczycieli i pracowników niepedagogicznych szkół podstawowych i średnich. - Z Zespołu Szkół „U Witosa” do ZNP należy 8 osób (dwie dołączyło, kiedy zostałam szefową oddziału). Mam nadzieję, że inni pójdą w nasze ślady - informuje pani Prezes.

        Nowa Prezes ma konkretne zdanie w kwestii praw i obowiązków nauczycieli i dyrektorów szkół, jak również wymagań, dotyczących ich kwalifikacji, oceny i awansu. - Jestem za likwidacją Karty Nauczyciela albo za jej dużą zmianą (oczywiście, bezpieczeństwo zatrudnienia, pensum dydaktyczne i wysokość wynagrodzenia muszą być regulowane odgórnie). Karta Nauczyciela chroni wszystkich nauczycieli - tych dobrych i tych, którzy nigdy w tym zawodzie pracować nie powinni. To relikt komunistyczny, który trzeba znieść albo odświeżyć - podkreśla, nawiązując do wyników matur czy egzaminów zawodowych. - Jeśli cała klasa nie zdaje matury, np. z matematyki albo egzaminu z jakiegoś przedmiotu zawodowego, to to źle świadczy nie o uczniach, ale o nauczycielu, niestety.

        Zdaniem pani Prezes, zawyżanie ocen i bezwarunkowe przepuszczanie z klasy do klasy to nie jest dobre rozwiązanie. - Dzisiaj, liczy się matura, a nie czerwony pasek. Powtarzanie klasy też nie musi być porażką, a szansą na zlikwidowanie zaległości, nadrobienie materiału, który nie został należycie przyswojony, i zdanie matury - podkreśla.

        Jako związkowiec, chce pomagać nauczycielom w sytuacjach podbramkowych. - Mam też na uwadze regulację składek członkowskich w ZNP, politykę przyznawania dodatków motywacyjnych i zwiększenie wpływu rad pedagogicznych i rad rodziców na kreowanie rozwoju szkoły- informuje.
        Dodajmy, że ZNP istnieje 114 lat.

 

Tekst; foto: Alina Boś

powrót

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Janowie Lubelskim

ul. Zamoyskiego 59
23-300 Janów Lubelski

tel. 015 8720 309
tel. 015 8725 450
fax. 015 8720 559

Godziny pracy:

Pn, Śr, Cz:      7:30 - 15:30
Wt:                   7:30 - 16:00
Pt:                    7:30 - 15:00
So, N:            nieczynne

NIP: 862-15-25-217
Więcej...

E-pocztówki

Zobacz galerie z: SLIDESHOW - E-Pocztowka

polecane wydarzenia

Statystyki

Unikalne wizyty:

Wszystkie wizyty:

Użytkownicy online:

Gminy powiatu janowskiego