Data: 27.02.2020 Imieniny: Gagrieli, Liwii, Leonarda
Pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie dla Ali Wąsek z Modliborzyc
opublikowano: 2019-10-07 11:14:45

        Ta to potrafi… „Lubi śpiewać, lubi tańczyć, lubi zapach pomarańczy”… Lubi pływać, lubi jeść i lubi malować… Ala Wąsek z Modliborzyc zajęła pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym pod nazwą „Jakie znasz zawody”, którego organizatorem była Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu. Pisano o niej w gazetach, niejeden raz „była” w telewizji, a jej obrazkową pracę fryzjera można obejrzeć w każdej chwili w Internecie. Jury - zarówno na szczeblu regionalnym, jak i ogólnopolskim, doceniło talent plastyczny Ali, którą do konkursu przygotowała Elżbieta Gąsiorowska. Dumy z sukcesu dziecka nie kryją przedstawiciele janowskiego Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców. - Pierwsze miejsce „naszej” Alicji w ogólnopolskim konkursie to dla nas ogromna radość! Radość i wyróżnienie - informuje z dumą Bożena Dębiec - szefowa janowskiego Cechu.

        A Ala… „zmężniała”. Nie sepleni, do „seckola” już nie chodzi, tylko do pierwszej klasy, ale sukienki „w groski, z kiesonkami” nadal nosi. I „dba o zęby, i cęsto myje, zeby nie spadały”. Co tydzień pływa, uczy się języków i gry na instrumentach, tańczy w dziecięcym zespole w Modliborzycach i lubi scenę. Bierze udział w różnego rodzaju konkursach na szczeblu gminnym, powiatowym, międzypowiatowym, wojewódzkim i krajowym. Na scenie nie gwiazdorzy i nie udaje innej, niż jest. Skupiona na utworze, z wdziękiem, sercem i wprawą recytuje lub śpiewa, i jest na tyle autentyczna i ujmująca, że jury dostrzega jej talent w tłumie dzieci i przyznaje pierwsze miejsca. Dziewczynka myśli logicznie i potrafi rzeczowo argumentować przegraną, bo przegrywać też trzeba się nauczyć.

        Siedmiolatka uwielbia wszystko to, co nowe. Łatwo przystosowuje się do otoczenia nawet wtedy, gdy na scenie szwankuje mikrofon, a przed nią stoją „faceci w czerni”. A panowie, jak to panowie… Męczą się pod tym krawatem, co ruszenie go luzują i poprawiają, a i marynarce spokoju nie dadzą. Raz ją rozpinają, raz zapinają, ale zawsze na jeden guzik. Zaciągają rękawy (aby było widać mankiety lśniącej koszuli) i nogawki w kant wyprasowanych spodni, pamiętając, że raz wypchane kolana do dawnego kształtu nie wrócą. - I jeszcze zakładają nogę na nogę, i czasami mają skarpetki w cytrynki - dopowiada rezolutnie dziewczynka.

        Alicja lubi wyzwania, lubi się uczyć i lubi żartować. Nie lubi kwaszonych ogórków i skwaszonej miny u innych też. Szczera, bezpośrednia i otwarta, obserwuje z filozoficznym spokojem świat i otaczających ją ludzi. Ma psa i kota… i dużo do powiedzenia na każdy temat. Bystra i mądra, wesoła i sympatyczna, zjednuje sobie sympatię starszych i młodszych. Chabrowe oczy, otoczone parawanem czarnych rzęs, patrzą na człowieka przenikliwie, z błyskiem w oku i ciekawością dziecka…, ciekawością, której nam - dorosłym brakuje… I dlatego warto od czasu do czasu - na wzór Ali, z powrotem stać się dzieckiem, ciekawym świata i ludzi…

        Na zdjęciu - roześmiana Ala z mamą Anetą.

 

Tekst; foto: Alina Boś

 powrót

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Janowie Lubelskim

ul. Zamoyskiego 59
23-300 Janów Lubelski

tel. 015 8720 309
tel. 015 8725 450
fax. 015 8720 559

Godziny pracy:

Pn, Śr, Cz:      7:30 - 15:30
Wt:                   7:30 - 16:00
Pt:                    7:30 - 15:00
So, N:            nieczynne

NIP: 862-15-25-217
Więcej...

E-pocztówki

Zobacz galerie z: SLIDESHOW - E-Pocztowka

polecane wydarzenia

Statystyki

Unikalne wizyty:

Wszystkie wizyty:

Użytkownicy online:

Gminy powiatu janowskiego