Data: 27.02.2020 Imieniny: Gagrieli, Liwii, Leonarda
Sport to zdrowie w Andrzejowie
opublikowano: 2019-10-07 10:25:12

        Sierpień i wrzesień tego roku minęły w Andrzejowie pod hasłem „Sport to zdrowie - w Andrzejowie”. W ramach projektu, współfinansowanego przez Powiat Janowski i Gminę Godziszów, zostały zorganizowane dwie imprezy - rajd rowerowy oraz piknik rodzinny dla mieszkańców Andrzejowa.

        W niedzielę, 18 sierpnia w trasę liczącą blisko 50 kilometrów wyruszył Drugi Andrzejowski Parafialny Rajd Rowerowy, w którym pojechało ponad sto osób, w asyście samochodu OSP z Andrzejowa oraz dwóch samochodów technicznych. Przed wyruszeniem w drogę Komendant rajdu – Proboszcz Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Andrzejowie ks. Grzegorz Stadnik, udzielił wszystkim błogosławieństwa, a Ryszard Majkowski - radny Sejmiku Województwa Lubelskiego, znany z zamiłowania do turystyki rowerowej, przekazał uczestnikom rajdu zasady bezpiecznej jazdy na rowerze oraz kilka dobrych rad, jak dbać o swój organizm – nie odwodnić się i czerpać jak najwięcej radości z wyprawy rowerowej.

        Trasa prowadziła przez tereny Gmin: Godziszów, Dzwola i Janów Lubelski, jak również przez nasze piękne Lasy Janowskie. Uczestnicy rajdu zatrzymali się przy pomniku na Porytowym Wzgórzu, gdzie pomodlili się za poległych o wolność Naszej Ojczyzny.

        Rajd zakończył się przy Szkole Podstawowej w Andrzejowie, gdzie wszyscy mogli odpocząć po wyczerpującej trasie oraz zjeść pyszne kiełbaski z grilla i popróbować domowych wypieków, przyniesionych przez mieszkańców. W tym czasie najmłodsze dzieci, dla których rajd byłby zbyt dużym wysiłkiem, bawiły się na zjeżdżalni, ustawionej na placu szkolnym.

        Z kolei piknik rodzinny, który odbył się w dniu 15 września, zgromadził na placu przy Szkole w Andrzejowie przede wszystkim rodziców z dziećmi, chociaż nie brakowało też innych mieszkańców naszej wioski. Dla wszystkich zebranych przygotowany został poczęstunek: kiełbaski z grilla, bigos, ciasta i napoje. Podczas pikniku przeprowadzane były różne gry i zabawy sportowe, w których brały udział zarówno dzieci, jak i dorośli. Oczywiście dla najmłodszych były również nadmuchiwane zjeżdżalnie. Wszystkie dzieci, uczestniczące w pikniku, otrzymały nagrody i upominki, wręczone przez Wójta naszej Gminy, Pana Józefa Zbytniewskiego, obecnego na pikniku wraz z małżonką, oraz Sekretarz Gminy, Panią Marzenę Ligaj.

        Swoją obecnością zaszczycił nas także Pan Jerzy Bielecki, Poseł na Sejm RP z janowskiej ziemi. Prowadząc z nami rozmowy Pan Poseł miał okazję zobaczyć, jak mieszkańcy Andrzejowa potrafią wspólnie spędzać wolny czas.

        Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom i przybyłym gościom, dzięki którym mogliśmy tak wspaniale spędzić te dni. Wsparcia finansowego udzielił Powiat Janowski i Gmina Godziszów oraz prywatni sponsorzy – mieszkańcy Andrzejowa.

 

Janusz Mucha; foto: Janusz Mucha, Kazimierz Moskal

 

powrót

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Janowie Lubelskim

ul. Zamoyskiego 59
23-300 Janów Lubelski

tel. 015 8720 309
tel. 015 8725 450
fax. 015 8720 559

Godziny pracy:

Pn, Śr, Cz:      7:30 - 15:30
Wt:                   7:30 - 16:00
Pt:                    7:30 - 15:00
So, N:            nieczynne

NIP: 862-15-25-217
Więcej...

E-pocztówki

Zobacz galerie z: SLIDESHOW - E-Pocztowka

polecane wydarzenia

Statystyki

Unikalne wizyty:

Wszystkie wizyty:

Użytkownicy online:

Gminy powiatu janowskiego