Data: 08.04.2020 Imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany
Działania „Listopadowy weekend”
opublikowano: 2019-11-07 10:05:20

        Przed nami długi weekend i związany z nim czas wyjazdów niosący ze sobą wzrost zagrożenia bezpieczeństwa osób korzystających z dróg. Dlatego jak zawsze w tym czasie, na drogach czuwać będzie nad bezpieczeństwem zwiększona liczba policjantów skierowanych do służby. Policjanci przede wszystkim będą sprawdzać trzeźwość kierowców, prędkość z jaką się poruszają i stan techniczny pojazdów. Działania „Listopadowy weekend " rozpoczną się w piątek 8 listopada i potrwają do 12 listopada 2019 roku.

        Niedostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, nieustąpienie pierwszeństwa oraz nieprawidłowe wykonywanie manewrów wyprzedzania, wymijania i omijania to najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Istotny wpływ na bezpieczeństwo kierujących ma również jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, przewożenie dzieci w sposób niezgodny z przepisami oraz kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu.Najczęściej jednak ofiarami najtragiczniejszych wypadków drogowych są piesi.

        Do zdarzeń z ich udziałem bardzo często dochodzi poza obszarem zabudowanym, w miejscach, gdzie nie ma poboczy, po zmroku. Sprawcami tych zdarzeń bywają kierujący pojazdami, którzy często jadą zbyt szybko i nieostrożnie. Nie bez winy pozostają też osoby, które chodzą po jezdni nieoświetleni, bez odblasków. Załóżmy zatem odblaski – to uratuje nam życie.

        W czasie przygotowań do podróży samochodem powinniśmy zaplanować trasę i czas przejazdu jak również przygotować sam samochód: należy sprawdzić wcześniej stan techniczny pojazdu (stan ogumienia, hamulce, wyposażenie auta w apteczkę pierwszej pomocy, gaśnicę i trójkąt ostrzegawczy). Jeśli planujemy podróż z małym dzieckiem nie zapomnijmy o specjalnym foteliku w którym powinna podróżować nasza pociecha.

        Policja apeluje do wszystkich kierowców o rozważną i ostrożną jazdę. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, że bezpieczeństwo zależy od nas samych - od decyzji, które podejmujemy.

        Zanim wyjedziemy z domu pomyślmy także o tym, jak odpowiednio zabezpieczyć swoje mieszkanie przed potencjalnym złodziejem. Zadbajmy o to, by po powrocie z długiego weekendu nie spotkała nas nieprzyjemna niespodzianka.
 

Faustyna Łazur

powrót

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Janowie Lubelskim

ul. Zamoyskiego 59
23-300 Janów Lubelski

tel. 015 8720 309
tel. 015 8725 450
fax. 015 8720 559

Godziny pracy:

Pn, Śr, Cz:      7:30 - 15:30
Wt:                   7:30 - 16:00
Pt:                    7:30 - 15:00
So, N:            nieczynne

NIP: 862-15-25-217
Więcej...

E-pocztówki

Zobacz galerie z: SLIDESHOW - E-Pocztowka

polecane wydarzenia

Statystyki

Unikalne wizyty:

Wszystkie wizyty:

Użytkownicy online:

Gminy powiatu janowskiego